KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Cengiz Topel’de engeller kalktı
Cengiz Topel’de engeller kalktı
Güncel
02 Kasım 2012 Cuma 16:23
  • 2872
  • 7

Cengiz Topel’de engeller kalktı

Kocaeli’nin hava yollarıyla tek temas noktası olan Cengiz Topel Havalimanı’nın, ‘Engelsiz Havaalanı’ projesi kapsamında yaptığı başvuru sonuçlandı ve sertifikasını aldı

Kocaeli`ni hava yollarıyla tanıştıran Cengiz Topel Havalimanı geçtiğimiz yıl 2 Kasım`da hizmet vermeye başladı. Havalimanı yetkilileri, açıldığı tarihten itibaren ‘Engelsiz Havaalanı` projesi için gerekli çalışmaları tamamlayarak Ağustos ayında DHMİ Genel Müdürlüğü`ne başvuruda bulundu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında istenen koşulları yerine getiren Cengiz Topel Havalimanı, ‘Engelsiz` Havaalanı Kuruluşu unvanını aldı.

 
BİZ DİZİ DÜZENLEME
Proje kapsamında, Cengiz Topel Havalimanı otoparkında, 4 adet engelli park yeri oluşturuldu, engelli yolcular için danışma noktası ve engelli pasaport bankosu konuldu. Bu bölümlerde görev yapan personellere işaret dili eğitimi ve engelli yolcu eğitimi verildi. Terminal içerisinde yer alan harici telefon ve tuvaletlerde engelli yolcuların rahatlıkla kullanabileceği düzenlemeler yapıldı. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne ait ulaşım hizmeti veren araçlarda engelli vatandaşların rahat kullanımları için özel platformlar yapıldı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ