KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
ÇEP’in ödülleri sahiplerini buldu
ÇEP’in ödülleri sahiplerini buldu
Güncel
24 Aralık 2012 Pazartesi 10:22
  • 1159
  • 0

ÇEP’in ödülleri sahiplerini buldu

Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen ÇEP kapsamında bu yıl 2.’si gerçekleştirilen ‘Oya ve Dantel Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu

Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren aile danışmalık ve eğitim merkezi tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Çayırova El İşi Projesi (ÇEP) kapsamında bu yıl 2.`si düzenlenen ‘Oya Ve Dantel Yarışması` 100 eserin katılımıyla gerçekleştirildi. Çayırovalı hanımların evlerinde yapmış olduğu oya ve dantel gibi ürünleri belirli kriterlere göre değerlendiren jüri üyeleri, proje kapsamında dereceye giren yarışmacıları belirledi. Başarılı olan yarışmacılara ödülleri ise düzenlenen programda takdim edildi.

 
DERECEYE GİRENLER
Derecelendirmeye göre; oya dalında Huriye Çelik 1., Zeynep Kayacan 2. ve Nefize Atılgan 3. olurken, dantel dalında ise Serap Korkmaz 1., Sevgi Altun 2. ve Ayşe Temel 3. oldu. Yarışmada 1.`ye bin TL, 2.`ye 750 TL ve 3.`ye de 500 TL olan hediye çekleri Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, halk eğitim merkez müdürü Ayaz Gönüldaş ile belediye başkan yardımcısı Nizamettin Günay tarafından verildi. 
 
MÜJDE VERDİ
Çayırovalı hanımların ilgi gösterdiği programda kısa bir konuşma yapan başkan Akbaş, tüm katılımcılara teşekkür etti. ÇEP`in kaybolan değerleri ortaya çıkardığının altını çizen Akbaş, salonda bulunan katılımcılara el işi satış pazarının da müjdesini verdi. Proje çalışmalarının devam ettiği kadın el işi pazarı hakkında katılımcıları aydınlatan Akbaş`ın konuşmasının ardından program, belediye kültür salonunun fuaye alanında sergilenen eserlerin gezilmesiyle son buldu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ