KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Çevre duyarlılığı tiyatroyla anlatıldı
Çevre duyarlılığı tiyatroyla anlatıldı
Güncel
09 Aralık 2011 Cuma 11:06
  • 739
  • 0

Çevre duyarlılığı tiyatroyla anlatıldı

İlköğretim çağındaki çocuklara çevre duyarlılığını anlatarak geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla Kartepe’de, “Temiz Çevre, Temiz Hayat” konulu tiyatro oyunu sahnelendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Bölge Tiyatrosu`na hazırlatılan ve Kartepe Belediyesi`nin katkılarıyla sergilenen “Temiz Çevre, Temiz Hayat” konulu tiyatro oyunu Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde sahnelendi. Kocaeli genelindeki tüm ilçelerde sahnelenecek oyunun üçüncü durağı Kartepe oldu. İlköğretim çağındaki çocuklara çevre duyarlılığı sağlayarak geri dönüşebilir atıkların kazanılması bilincinin aşılandığı çocuk oyununu, ilçedeki 1., 2. ve 3. sınıf ilköğretim öğrencileri, engellilerle birlikte ilgiyle izledi.

 

GERİ DÖNÜŞÜM
Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Efkan Atmaca ve Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü İlknur Şakar`ın da öğrencilerle birlikte izlediği çocuk oyununda temiz bir çevrede yaşamak için yapılması gereken konular skeçler eşliğinde aktarıldı. Oyunda geri dönüşümün önemi anlatılırken, bitkisel yağlar başta olmak üzere atıkların geri kazanılması için yapılması gerekenler eğlenceli şekilde sahnelendi. Yetkliler, çocuklara yönelik eğitim çalışmalarının belirlenen program dahilinde sürdürüleceğini dile getirdi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ