KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Cevriye Hemşire uyandı
Cevriye Hemşire uyandı
Güncel
12 Ekim 2010 Salı 14:18
  • 4392
  • 1

Cevriye Hemşire uyandı

Yanlışlıkla eşini silahla vurduktan sonra öldüğünü düşünerek intihar eden astsubayın eşi Cevriye Hemşire önceki gün uyandı

Gölcük ilçesi Değirmendere`de 4 Ekim tarihinde korkunç bir olay meydana gelmişti. Değrimendere Merkez Mahallesi Müfit Taner Caddesi Mercan 2 Bağkent Sitesi E Blok kat:3 No:21`de ikamet eden Gölcük Donanma Komutanlığı`nda astsubay başçavuş olarak görev yapan Suat Yerlikaya (31)  silahını temizlemek isterken yanlışlıkla 2 aylık hamile olan Cevriye Yerlikaya`yı silahla yaralamıştı. İzmit Seka Devlet Hastanesi`nde röntgen teknisyeni olan eşi Cevriye Yerlikaya`yı kanlar içerisinde gören astsubay eşinin öldüğünü düşünerek intihar ederek yaşamına son vermişti.


BEBEK VE ANNE İYİ

Olayın ardından, intihar ederek yaşamına son veren astsubay Suat Yerlikaya memleketi Bolu`da toprağa verildi. Cevriye Yerlikaya ise ilk olarak Gölcük Askeri Hastanesi`ne, oradan KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi`ne ardından da son olarak İzmit Seka Devlet Hastanesi`ne sevk edilmişti. Burada 6 gün yoğun bakım ünitesinde tutulan Cevriye Hemşire önceki gün doktorları tarafından uyandırıldı. Durumu iyi olan Cevriye Hemşire`nin karnındaki çocuğunun da sağlığının yerinde olduğu öğrenildi. Cevriye Hemşire uyandıktan sonra polislere ifadesini de verdi.


HERŞEY KAZARA OLDU

Cevriye Yerlikaya`nın ifadesinde “eşimle birlikte evde oturuyorduk. Eşim silahını temizlemek için hazırlanırken bir anda silah patladı. Vurulduktan sonra bayılmışım. Kendime geldiğimde eşim kanlar içinde yatıyordu. Hemen kendimi toparlayıp komşumuza gittim, yardım istedim. Aramızda herhangi bir sorun yoktu, olay sırasında da kavga veya tartışma yaşanmadı. Herşey kazara olduğu” dediği iddia edildi. Cevriye Hemşire`nin ve ailesinin isteği üzerine İzmit Seka Devlet Hastanesi`nden sabah saatlerinden alınarak Ankara Gülhane Tıp Fakültesi Hastanesi`ne sevk edildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ