KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Cezaevinden ekmek servisi
Cezaevinden ekmek servisi
Güncel
20 Aralık 2010 Pazartesi 10:10
  • 2729
  • 4

Cezaevinden ekmek servisi

Cezaevinde ekmek üretmeye başlayan mahkumlar, gözünü Kocaeli piyasasına dikti. Yakında ekmeğimiz cezaevinden gelebilir

Kader mahkumları yine şaşırtan bir görüntüyle varlıklarını duyurdu. Kocaeli Açık Cezaevi`nden gelen bir haber, geçtiğimiz eylül ayında cezaevi içerisine kurulan ekmek fırınının prova üretimini başarıyla tamamladığı, burada üretilen ekmeklerin kapalı cezaevindeki mahkumlarca beğenildiğini duyurdu. Duyurunun sahipleri, kamuoyunu şaşırtması muhtemel haberi de patlattı; ‘mahkumların ürettikleri ekmekler, Kocaeli piyasasına da sürülecek.` Dileyen vatandaş büfe ve marketlerden, cezaevinde mahkumlar tarafından üretilen ekmeklerden temin edebilecek.
 

BİZİ CESARETLENDİRDİ
Kocaeli Açık Ceza İnfaz Kurumu`nun İşyurdu Müdürlüğü`nce 20 Eylül tarihinde faaliyete giren fırının Kocaeli piyasasına açılacağıyla ilgili haber, kurum müdürü Hasan Dönmezkuş tarafından geldi. Açık cezaevindeki ekmek fırınının, kuruluşundan bugüne kadar, hem açık cezaevi hem de ilimizdeki kapalı ceza evlerindeki mahkumlara dönük kepeksiz, tuzsuz beyaz ekmek üretimi gerçekleştirdiğini hatırlatan Dönmezkuş, burada memur iki usta nezaretinde 20 hükümlü tarafından üretilen ekmeklerin tüm mahkumlar tarafından beğenildiğini kaydetti, bunun da Kocaeli piyasasına girme düşüncesinde kendilerini cesaretlendirdiğini söyledi. 
 

HİJYENİK ORTAMDA
Son teknolojiye sahip fırın ve hijyenik bir ortamda zaten böylesi bir sonuç beklediklerini kaydeden kurum müdürü Dönmezkuş, Kocaeli`deki büfe ve marketlere girebilmek adına önce ürün çeşitliliğine gideceklerini kaydetti. Dönmezkuş şöyle konuştu; “Şimdilik buğday, tuzsuz ve kepekli olan ekmek çeşitlerine, çavdarlı ekmek, yulaflı ekmek, mısır ekmeği, pide, köy ekmeği, tandır ekmeği, simit, açma, poğaçayı da ekleyeceğiz, piyasaya arz edeceğiz. Bizim hijyenik ortamda ürettiklerimiz kalite ve fiyatıyla Kocaeli piyasasında kabul görecek, sektörde iyi yerlere geleceğiz inancındayız.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ