KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
CHP grubu meclisi terketti
CHP grubu meclisi terketti
Güncel
11 Ekim 2018 Perşembe 15:53
  • 3237
  • 0

CHP grubu meclisi terketti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP’nin meclise sunduğu 5 önergeye Başkan Karaosmanoğlu’nun yazılı olarak cevap vermesi teklifi üzerine mecliste gerilim yükseldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığını yaptığı mecliste 87 madde görüşülüp karara bağlandı. CHP’nin meclise sunduğu 5 önerge için Karaosmanoğlu, önergelerin çok uzun olduğunu belirterek yazılı olarak cevap vereceğini belirtti. Bunun üzerine Grup Başkavekili Engin Taşdemir, “ Sayın başkanım bu önergeleri kamuoyunun bilmesi gerekiyor. Bu konular önemli ve burada konuşması lazım” ifadelerini kullandı. Başkan Karaosmanoğlu, “Burası şov yeri değil” diyerek gündem maddelerine geçti. Bunun üzerine CHP grubu meclis salonundan ayrıldı.

DİĞER HABERLER

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi. İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ