KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Timsah'a şampiyonluk primi
Timsah'a şampiyonluk primi
Süper Lig
19 Nisan 2010 Pazartesi 14:03
  • 1627
  • 0

Timsah'a şampiyonluk primi

Ligin sonu yaklaştıkça şampiyonluk yarışı kızışırken, lider Bursaspor’un İcra Kurulu Başkanı Murat Yanıklar, şahsı adına 50 bin TL şampiyonluk primi vereceğini söyledi, ''Şimdi sıra tüm Bursasporlularda'' dedi.

Lider olan Bursaspor`un gerekli desteği Bursa`dan göremediğini ifade eden Bursaspor İcra Kurulu Başkanı Yanıklar, “Pazar günü final maçına, camiamız açısından tarihi bir maça çıkacağız. Bu maça gelene kadar son 1,5 yıldır tarihimizin en iyi performansını sergileyip, şu anda lider olan takımımızın futbolcuları maddi olarak gerekli desteği Bursa`dan görememişlerdir. Oyuncularımız maç başı 5 bin-7 bin 500 TL primle oynarken rakipleri onbinlerce dolar karşılığı maç başı prime oynamaktadır. Üstelik şampiyonluk primleri de bellidir” dedi.

HERKES BEKLİYOR
“Herkes takıma destek vermek için birilerinin harekete geçmesini bekliyor” diye sözlerdine devam eden Yanıklar, “Ben, Murat Yanıklar olarak takımımıza şampiyonluk primi için 50 bin TL vereceğimi taahhüt ediyorum. Şimdi birilerini bekleyenlerin önünde artık bir engel yok. Öncelikle başkanımızın ve yönetim kurulumuzun, hem kulübümüz adına verecekleri şampiyonluk primini hem de onların kişisel olarak yaşayacakları çok büyük hazzın karşılığı olarak da şahsi primlerini açıklamalarını bekliyorum. Yöneticilerimizin şahsi primleriyle bu rakamın çok yukarılara çıkacağına tüm Bursasporluların inancı tamdır” diye konuştu.

BAŞKANIN PRİM AÇIKLAMASINI BEKLEMEYİN
Başkan ve yönetim kurulunun, kurumsal ve bireysel primleri açıklamasını beklemeden, Bursaspor`un şampiyonluğunu amaç edinmiş iş adamlarından sivil toplum örgütlerine, eski başkanlardan eski yöneticilere, yerel yönetimlerden ticaret odalarına ve özel idareye kadar herkesi katkılarını açıklamaya davet ettiğini söyleyen Murat Yanıklar, “Bu şehirde şampiyonluk görmeden yitirilen yüreklerin hatırına, Bursa`nın uluslararası tanıtımı için elimize geçen en büyük fırsatın uğruna, şehrimizin ekonomisini geliştirmek adına ve 5. büyük olmak için değil, 4 büyük yalanına son vermek adına topu 90`a takma zamanı gelmiştir” dedi.

ŞAMPİYONLUK HEYECANI TÜM KENTİ SARDI
Turkcell Süper Ligi`nde 65 puanla liderliğini devam ettiren Bursaspor`un şampiyonluk coşkusu tüm kenti sardı. Bursa`da her yer yeşil beyaz bayraklarla donatılırken, Bursasporlu taraftarlar da birbirinden renkli görüntüler sergilemeye devam ediyor. Gaziantep maçında, üzerinde Bursaspor formalı Redkit ile üç büyük takımı temsilen üzerlerinde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray formaları bulunan Dalton kardeşlerin olduğu “Teslim ol İstanbul” pankartı açan yeşil beyazlı taraftarların ardından, 45 yaşındaki Bursaspor taraftarı Hikmet Turan da oturduğu mahallede bulunan kaldırımın üzerindeki çiçekliği “Turkcell Süper Ligi Aile Mezarlığı” yaptı. Herkesin dikkatini çeken mezarlığın başına geçen taraftarlar hergün üç İstanbul takımına dua ederek göndermede bulunuyor.

Kaldırımın üzerinde bulunan çiçekliğe yeşil beyaz çiçekler ekmeyi düşünürken arkadaşlarının isteğiyle farklı birşeyin ortaya çıktığını belirten 45 yaşındaki Hikmet Turan, “Ben buraya bahçe yapmayı düşünürken arkadaşlarım ‘mezar mı yapıyorsun?` diye sorunca o an böyle bir fikir aklımıza geldi. Biz de ‘Turkcell Süper Ligi Aile Mezarlığı` espirisini hayata geçirdik. Şaka bir yana artık üç İstanbul takımını bu sezon tarihin sayfalarına gömmenin zamanı geldi. Şampiyonluğa inanıyoruz” diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ