KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
CHP yüzünden kokuya mahkumuz!
CHP yüzünden kokuya mahkumuz!
Güncel
15 Kasım 2010 Pazartesi 10:18
  • 2297
  • 6

CHP yüzünden kokuya mahkumuz!

Dere yatağı dört yıldır ıslah edilmediği gibi, kanalizasyonu da yapılmayan Arslanbey Başaran ve Adnan Menderes Mahallesi’nin sakinleri CHP’lilerin uğradığı kahve yüzünden pis kokuya mahkum edildiklerini iddia etti

Kartepe Arslanbey Başaran Mahallesi sakinleri, Adnan Menderes ile Başaran Mahalleleri`ni birleştiren dere yatağı yüzünden oldukça sıkıntılı günler yaşıyor. 4 yıl önce yağmur sularının bir evi bile yok ettiği derede taş duvar yapıldı ancak kanalizasyon yapılmaması çevreyi sağlık açısından tehdit eder hale geldi. Özellikle sıcak havalarda kokudan balkonda bile oturamayan vatandaşlar dere yatağının yanında bulunan kıraathaneye daha çok CHP`liler geldiği için kasten kanalizasyonun yapılmadığını iddia ediliyor.
 

ÇOCUKLAR TEHLİKEDE
Taş duvarları yapılan ancak birçok yeri çukurlar halinde açık olan ve çocukların düşme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu dere yatağına 50 hanenin tuvalet pisliğinin aktığını belirten mahalle halkı, “İSU ve belediye arasında mekik dokusa da hala bir çözüm bulmuş değil. Çocuklarımız derede oynayarak ciddi sağlık sorunları yaşayacak. Dere yatağının bir facia yaşanmadan kapatılmasını istiyoruz” dedi.
Kartepe Doğa Sevenler ve Motorsporları Derneği Başkanı Fatih Topal ise “Bir an önce buradan yol geçsin, dere kapatılsın diye arsamı bağışladım ama hala bir sonuç alamadık” dedi.
 

MEZARLAR BİLE SAHİPSİZ
Muhteşem doğa güzelliğine sahip olan Kartepe`ye yakışmayan manzaraların yaşandığı Arslanbey`de vatandaşlar mezarlıklarının da sahipsiz bırakıldığını söyledi. Kartepe`nin tüm beldelerinde mezarlıkların duvarlı ve kapılı yapılıp ışıklandırıldığını söyleyen vatandaşlar, Arslanbey`deki mezarlıklara yılan korkusundan giremediklerini söylüyor. Mahalle halkı AKP milletvekili Fikri Işık`ın eşinin memleketi olan Rahmiye Köyü`nde bile mezarlıkların Büyükşehir tarafından yapıldığını ancak Arslanbey`in CHP oylarının fazla çıkması nedeniyle hizmet alamadığını iddia etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ