KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
CHP’den döner ayranlı ÜYELİK PROGRAMI
CHP’den döner ayranlı ÜYELİK PROGRAMI
Güncel
Gizem Ulutaş
25 Kasım 2017 Cumartesi 15:24
  • 1067
  • 1

CHP’den döner ayranlı ÜYELİK PROGRAMI

CHP’de bugün yapılan rozet takma töreni ile 25 genç, partiye üye oldu. Tören sırasında partiye üye olan gençler, ayran içip katık döner yiyerek konuşmaları dinledi.

CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nda 25 genç partiye üye oldu. Üyelik törenine CHP Genel Başka n Danışmanı Cuma Karavar, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal katıldı. Program sırasında partiye üye olan gençler ayran içip katık döner yiyerek programı dinledi. Program öncesinde 75 gencin partiye üye yapılacağının bildirilmesine rağmen 25 kişi partiye üye oldu. Üyelere rozetlerini Karavar, Küçükkaya ve Bal taktı.  Yeni üyeler, 30 yaşın altında oldukları için Gençlik Kolları bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.

 

SİZLERİ UMUTLANDIRACAĞIZ

Cuma Karavar, CHP olarak gençleri umutlandıracaklarını belirterek,“Kılıçdaroğlu ile canlı bağlantı yapacaktık fakat programlarının yoğunluğundan dolayı yapamadık. Çok değerli gençler bugün bize bu mutluluğu yaşattığınız için gurur duyuyorum. Gençlerin bir beklentisi vardır.  Ben 18 yaşımı bitirdim iş ve aş istiyorum şeklinde. Suriye’den gelenlere iş bulunmasına rağmen bizim gençlerimiz işsiz kalıyor. Baktığımızda gençler umutlu değil. Cumhuriyet Halk partisi olarak biz umutlandıracağız sizleri. Tekrar ailemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

 

KÖKLÜ BİR PARTİ

Devrim Bal, gençlere köklü bir partide siyasete adım attıklarını söyleyerek “Bugün çok köklü bir partide siyasete adım atacaksınız. Bu parti ülkenin kurucu partisi. Bu parti diğerlerinden farklı ve köklü bir parti. Nice partiler geldi hepsi yok oldu gitti. Bir tek parti kalmaya devam etti ve edecek. Nasıl Mustafa Kemal Cumhuriyet payidar kalacak diyorsa bu parti de payidar kalacak. Burada hep birlikte aile olacağız. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

 

ÇOK ÖNEMLİ BİR İMZA

Mehmet Ümit Küçükkaya, ise  partiye üye olan gençlerin çok önemli bir adım attığını belirterek şunları söyledi: “Bu yaşınızda siyasete atıldığınızdan dolayı öncelikle tebrik ediyorum. Siyasi partiler memleketi aydınlatmak için kurulmuş partilerdir. CHP kurucu parti olması sendikal haklar vermesi, kadınlara seçme ve seçilme hakkı vermesi açısından özeldir. Şu an burada bulunan arkadaşlarımız geleceğe dair çok önemli bir imza atıyorlar. Memleketi değiştirmeye bende varım diyorlar. Sizlerle öncelikle 2019 seçimlerinde birlikte olacağız.

 

Sonrasında, genel seçimlere çalışacağız. 9 Aralık’ta Hasan Gemici’de sizlerle birlikte ilk defa kongre gerçekleştireceğiz. Bu kongre sizler için geleceğe bir adım olacak. İlk defa bir kongre sürecine şahit olacaksınız. Burada gençlere birazcık öğüt olması ve çalışmanın önemi konusunda örnek olması açısından bir teşekkür de Cuma Bey’e etmek istiyorum. Sizleri burada gördüğümüz için geleceğe karşı umut dolduk”

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ