KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li Akar, İzmit Belediyesi’nin peşini bırakmıyor!
CHP’li Akar, İzmit Belediyesi’nin peşini bırakmıyor!
Güncel
14 Ekim 2012 Pazar 09:45
  • 1276
  • 0

CHP’li Akar, İzmit Belediyesi’nin peşini bırakmıyor!

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ilimizdeki belediyelerin yapmış olduğu ihaleler ve dosyaları meclis gündemine taşımaya devam ediyor.

Son olarak İzmit Belediyesi`nin ‘Kadın Sosyal Yaşam Merkezi` ihalesini İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin` e soran Akar, ihale sürecini meclis gündemine taşıdı. 

İhaleye katılan ve düşük teklif vermesine rağmen elenen firmaların hangi gerekçelerle elendiğini soran Akar, ihaleyi alan Dem-Ka firmasının bugüne kadar kaç ihaleyi aldığını ve almış olduğu ihalelerdeki diğer firmaların tekliflerini mercek altına alarak İçişleri Bakanı Şahin`in cevaplamasını istemiyle soru önergesi verdi. 
Akar`ın soruları şöyle;
Kocaeli İli İzmit Belediyesi tarafından bir süre önce İzmit Kadın ve Sosyal Yaşam Merkezi ihalesi yapılmıştır. Bu sosyal yaşam merkezinin içinde okuma-yazma, bilgisayar, yabancı dil, ahşap boyama, aşçılık, halk oyunları, diksiyon, tiyatro, takı tasarımı, resim, kuaförlük, müzik, yoga, cilt bakımı gibi eğitim ve hizmet olanaklarının sunulacağı ilan edilmiştir. Ayrıca sosyal yaşam merkezinin içinde havuz, sauna ve benzeri aktivitelerin bulunduğu çok büyük bir kompleks olacağı da açıklanmıştır.
 
Bu bağlamda;
 
1. İzmit Kadın ve Sosyal Yaşam Merkezi`nin ihaleye konu yaklaşık maliyeti kaç lira olarak hesaplanmıştır? İhaleye kaç firma katılmıştır? Bu firmaların ilgili ihale için teklif ettikleri tutarlar ne kadardır?
2. İhaleyi alan Dem-Ka İnşaat firmasının teklif tutarı ne kadardır? Firma bu tutarla ihalede kaçıncı sırada yer almıştır? İlgili firmadan daha düşük teklif veren kaç tane firma vardır? Bu firmaların elenme gerekçeleri nelerdir?
3. Dem-Ka İnşaat firması, Kocaeli ve ilçe belediyelerinden kaç tane ihale almıştır? Aldığı bu ihalelerde firmanın teklifi ihalelere katılan firmalar arasında kaçıncı sıralarda yer almıştır? Bu işlerin şu anki durumları nedir?
4. Dem-Ka İnşaat firmasının sahibinin AKP mensubu olduğu ve hatta AKP milletvekili aday adayı olduğu iddiaları doğru mudur? İhalelerin bu firmaya verilmesinin firma sahibinin partiniz mensubu olması ile bir ilgisi var mıdır?
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ