KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li gençler Ataya saygı nöbeti tuttu
CHP’li gençler Ataya saygı nöbeti tuttu
Güncel
10 Kasım 2012 Cumartesi 10:04
  • 1196
  • 1

CHP’li gençler Ataya saygı nöbeti tuttu

Gazi Mustafa Kemal’in ölümünün 74. yılı nedeniyle 3 yıldır geleneği bozmayan CHP’li gençleri İzmit Saat Kulesi’nde bulunan Atatürk Anıtı önünde sabaha kadar saygı nöbeti tuttu
CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün ebediyete intikal etmesinin 74. yıl dönümü nedeniyle İzmit Saat Kulesi`nde bulunan Atatürk Anıtı önünde Ataya saygı nöbeti tuttu.20:30`da ilçe binasında toplanan 50 kadar gençlik kolları üyesi ilçe başkanı Selman Yıldırım, İzmit Belediyesi Meclis üyesi Cengiz Çakar, il gençlik kolları başkanı Ozan Aksu ve İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Caner Arduç ile birlikte yürüyerek saat kulesindeki Atatürk Anıtı`na gitti.
 
ATA`NIN EN BÜYÜK ESERİ
Burada “Devrimlerin izindeyiz” yazılı bir pankart açtı. Grup adın basın açıklaması yapan Caner Arduç, 3 yıldır 9 Kasım`ı 10 Kasım`a bağlayan gece sabaha kadar Ataya saygı nöbeti tuttuklarını hatırlattı. Başkan Arduç, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün eseri olan cumhuriyeti bizlere emanet ederek hayata gözlerini yummuştur. Ancak Atatürk`ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, son yıllarda bölgesinde ve dünyada üzerinde plan yapılan  bir ülke haline geldi” dedi.
 
BAŞKANDAN ŞİİRLİ KONUŞMA
Ulu Önder Mustafa Kemal`in “Bir gün ulusu sizin gibi beni anlamış gençliğe  bırakacağımdan çok mesudum” dediğini hatırlatan başkan Arduç, “Atamızın bu sözlerinden hareketle burada nöbet tutacağız.  Atamızın sevdiği şarkıları söyleyeceğiz. Onun devrimlerini anarak onun yolundan ayrılmayacağımızın altını  kalın çizgilerle çizerek bu geceyi Mustafa Kemal`in huzurunda geçireceğiz” şeklinde konuştu. Başkan Caner Arduç, sözlerini Behçet Kemal Çağlar`ın Nöbetçi Millet adlı şiiriyle tamamladı. 
 
VALİLİKTEKİ TÖRENE KATILDILAR
Gençlik kolları başkanı Caner Arduç başkanlığında sabaha kadar burada Ataya saygı nöbeti tutan CHP`li gençler Atatürk`ün sevdiği türkü, marşı ve şiirleri söyledi.  Sabaha kadar Atatürk Anıtı`nda bekleyen gençler, sabah ise valilik anıtında yapılan çelenk törenine katıldı. 09:05`deki törenin ardından CHP`li gençler görevini tamamladı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ