KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
CHP’li gençlerden Ata’ya saygı nöbeti
CHP’li gençlerden Ata’ya saygı nöbeti
Güncel
11 Kasım 2010 Perşembe 14:16
  • 948
  • 0

CHP’li gençlerden Ata’ya saygı nöbeti

Ölüm yıldönümü nedeniyle Atatürk’ün heykeli başında saygı nöbeti tutan CHP’li gençler, burada Ata’nın sevdiği şarkıları da söylemeyi ihmal etmedi

Atatürk`ün 72. ölüm yıldönümü nedeniyle CHP İl Gençlik Kolları önceki akşam ‘Saygı Nöbeti` tuttu. Saray yokşunda bulunan Atatürk heykelinde bir araya gelen CHP`li gençlere
il sekreteri Cihat Altınyuva, gençlik kolları genel başkan yardımcısı Gökhan Ercan, eski il başkanı Rıdvan Alkan, eski İzmit ilçe başkanı Necdet Çetinak, il kadın kolları başkanı Hamiyet Göksu, Körfez ilçe başkanı Salih Şirin de eşlik etti.
Ellerinde meşalelerle gece boyu heykel yanında bekleyen gençler bol bol Atatürk`ün sevdiği şarkıları söyledi.
 

İLHAM KAYNAĞI
Etkinlikte ilk söz alan il gençlik kolları başkanı Umur Bakkal, Türkiye`nin birlik ve bütünlüğünü korumanın namus borcu olduğunu ifade ederek, “Ulusumuzun çağdaş toplum yürüyüşündeki ilham kaynağı Atatürk`tür. Bizler vatanı emanet ettiği gençler olarak Atatürk`ün gösterdiği yolda yorulmadan ilerliyoruz. Kahraman silah arkadaşlarıyla birlikte Atatürk`e olan borcumuzu çok çalışarak, düşünerek, üreterek medeniyetlerin ilerisine taşıdığımızda ödeyeceğimize inanıyoruz” dedi.
 

İYİ ANLATAMAMIŞIZ
Bakkal`ın ardından konuşan il sekreteri Cihat Altınyuva ise, Atatürk`ü iyi anlatamadıkları için bugün ülkenin kötü halde olduğunu söyledi. Altınyuva, “Demek ki iyi anlatamamışız. Bu yüzden ülkemiz kötü badireler atlatıyor. Atatürk, Cumhuriyeti siz gençlere emanet etti. CHP de bize Atatürk`ün emaneti. Onları en iyİ şekilde koruyacağınıza eminim” ifadeleri kullanıldı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ