CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI
CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 11:03
  • 549
  • 0

CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Dilovası’nda bulunan çevreye zarar veren Kömürcüler OSB’yi mecliste gündeme getirerek, “Bu insanların bile bile ölümlerine göz yumulmamalıdır.” dedi.

Dilovası Refik Oral Caddesi No:11 adresinde bulunan Kömürcüler İhtisas OSB’nin çevreye ve havaya verdiği zarar sürekli Dilovalıların gündeminde. Kurulduğu günden beri Dilovalıların tepkisine neden olan Kömürcüler İhtisas OSB’nin özellikle hava verdiği kirlilik nedeniyle Dilovalılar âdete zehir soluduklarını ifade ettiler. Kömürcüler İhtisas OSB’nin havaya verdiği kömür tozları yüzünden evlerin camlarını açamadıklarını ifaden eden Dilovalılar astıkları çamaşırların bile kömür tozu kapladığını belirttiler.

 

HASTANE VE OKULUN YANINDA

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de mecliste Kömürcüler OSB’yi gündeme getirdi. CHP’li Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada, “Hava kirliliği nedeniyle akciğer kanseri gelişme riski 7 kat daha fazla olan Kocaeli'nin Dilovası ilçemizde Kömürcüler OSB'den yerleşim yerine kömür tozları yağıyor. Kömürcüler İhtisas Sanayi bölgesinde bulunan 15 kömür tesisi yılda yaklaşık 1,5-2 milyon ton arasında üretim faaliyeti gösteriyor. Kayapınar ve Turgut Özal mahallelerinde bulunan evlerin üzerine kömür yağması sebebiyle burada oturan vatandaşlarımız evlerinin camını dahi açamıyor üstelik burası hastane ve okulun hemen yakınında bulunuyor.

 

AKP’Lİ VEKİLLER SÖZLERİNİ TUTACAK MI?

Oradaki insanlarımız kömür solumak zorunda kalıyor ve maalesef ki kanser hastalığı ya da solunum enfeksiyonu sebebiyle hayatlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyorlar.

 

Bu insanların bile bile ölümlerine göz yumulmamalıdır. Bir an önce önlem alınması şarttır. ‘Sizi bu tozun, pisliğin içinden kurtaracağız.’ diye söz veren AKP'li vekiller ne zaman sözlerini tutacaklardır?” diye sordu.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

28 Mayıs 1933
Nasyonal sosyalistler Almanya Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir