CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI
CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI
Güncel
Hanifi Surun
30 Kasım 2017 Perşembe 11:03
  • 665
  • 0

CHP’li Kaplan Kömürcüler OSB’yi MECLİSE TAŞIDI

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Dilovası’nda bulunan çevreye zarar veren Kömürcüler OSB’yi mecliste gündeme getirerek, “Bu insanların bile bile ölümlerine göz yumulmamalıdır.” dedi.

Dilovası Refik Oral Caddesi No:11 adresinde bulunan Kömürcüler İhtisas OSB’nin çevreye ve havaya verdiği zarar sürekli Dilovalıların gündeminde. Kurulduğu günden beri Dilovalıların tepkisine neden olan Kömürcüler İhtisas OSB’nin özellikle hava verdiği kirlilik nedeniyle Dilovalılar âdete zehir soluduklarını ifade ettiler. Kömürcüler İhtisas OSB’nin havaya verdiği kömür tozları yüzünden evlerin camlarını açamadıklarını ifaden eden Dilovalılar astıkları çamaşırların bile kömür tozu kapladığını belirttiler.

 

HASTANE VE OKULUN YANINDA

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de mecliste Kömürcüler OSB’yi gündeme getirdi. CHP’li Hürriyet mecliste yaptığı konuşmada, “Hava kirliliği nedeniyle akciğer kanseri gelişme riski 7 kat daha fazla olan Kocaeli'nin Dilovası ilçemizde Kömürcüler OSB'den yerleşim yerine kömür tozları yağıyor. Kömürcüler İhtisas Sanayi bölgesinde bulunan 15 kömür tesisi yılda yaklaşık 1,5-2 milyon ton arasında üretim faaliyeti gösteriyor. Kayapınar ve Turgut Özal mahallelerinde bulunan evlerin üzerine kömür yağması sebebiyle burada oturan vatandaşlarımız evlerinin camını dahi açamıyor üstelik burası hastane ve okulun hemen yakınında bulunuyor.

 

AKP’Lİ VEKİLLER SÖZLERİNİ TUTACAK MI?

Oradaki insanlarımız kömür solumak zorunda kalıyor ve maalesef ki kanser hastalığı ya da solunum enfeksiyonu sebebiyle hayatlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalıyorlar.

 

Bu insanların bile bile ölümlerine göz yumulmamalıdır. Bir an önce önlem alınması şarttır. ‘Sizi bu tozun, pisliğin içinden kurtaracağız.’ diye söz veren AKP'li vekiller ne zaman sözlerini tutacaklardır?” diye sordu.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çocuğuna kıyafet alamadı canına kıydı

Yazan: Körfezli

Yorum: İntihar eden Baba değil Toplum Bize ne oldu da Bir öğrenci pantolonu farklı diye Okula alınmasın , Babanın Katili Okul idareside olabilir ,BLD.BŞK. kALKSIN Suriyedede Okul yaptırsın !!!!!!!! ?????????

Başiskele belediyesi sata sata bitiremedi

Yazan: hamdi

Yorum: satın bakalm füzüli ilere harcayın hesap günü gelir birgün ama bu dünyada ama öbür dünyada bu milletin geleceğini ona buna peşkeş çekin bakalım hesap günü gelecek birgün

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

KENT REHBERİ