KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler bayramlaşmaya gelmedi
CHP’liler bayramlaşmaya gelmedi
Güncel
17 Kasım 2010 Çarşamba 16:32
  • 1392
  • 1

CHP’liler bayramlaşmaya gelmedi

İzmit Belediyesi’nde kurban bayramının ikinci günü gerçekleştirilen bayramlaşma törenine mecliste çoğunluğu oluşturan CHP’li meclis üyeleri gelmedi.

İzmit Belediyesi çalışanlarının her bayram geleneksel hale getirdiği bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü belediye binasının teras katında gerçekleşti. Bayramlaşma törenine başkan yardımcıları,  Genel-İş sendikası Kocaeli Şube başkanı Gürol Güçlü ve yönetim kurlu üyeleri,  Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi başkanı Vedat Yoldaş ve muhtarlar, AKP`li meclis üyeleri, AKP`li il genel meclis üyesi İsmail Önay, Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu başkanı Yüksel yılmaz ve  yönetimi az sayıda işçi ve belediye personeli katıldı. Senede iki kere gerçekleşen bayramlaşma töreninin cıvıl cıvıl olması beklenirken oldukça sönük geçti.
 

YILDIZ VE GÖKMEN GELDİ
İzmit Belediye başkanı Nevzat doğan her zaman olduğu gibi  11.00`da başlaması gereken bayramlaşma törenine 10 dakika gecikmeli geldi. Bayramlaşma törenine mecliste çoğunluğu oluşturmalarına rağmen CHP`li meclis üyeleri gelmedi.  CHP`lilerden sadece meclis üyesi Devrim Yıldız ve Fikret Gökmen bayramlaşmaya katıldı.  Belediye başkanı Nevzat Doğan teras katına gelir gelmez herkes ile bayramlaştı.  İşçiler ve konuklar Doğan ile bayramlaşmak için sıraya girdi. Bayramlaşma töreni esnasında oldukça mutlu görünen Doğan, zaman zaman  kendisi ile bayramlaşanlara takılmadan edemedi.
 

İŞÇİDEN TEŞEKKÜR
Doğan,  bayramlaşmaya katılan ve geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir gezide kendinsin yerine vekalet eden CHP`li meclis üyesi Devrim Yıldız`a, “ Başkanlık yaramış. Geleceğin başkanı” şeklinde espiri yaparak takıldı. Törende dikkat çeken bir başka nokta da bayram öncesi ikramiyelerini ve maaşlarını eksiksiz alan işçilerin başkan Doğan`a teşekkür etmesi oldu.  İşçilerden Cevdet Şahin,  bayramlaşma esansında Doğan`a, “İlk kez böyle mutlu bir bayram geçiriyoruz. Sayenizde kurbanımızı da aldık. Teşekkür ediyoruz” dedi. Doğan, yaptığı konuşmada tüm Kocaelililerin ve Türkiye`nin bayramını kutladı. Bayramlaşma merasiminin ardından konuklar ikram edilen fıstıklı baklava ve pişmaniyelerden yiyerek bol bol sohbet etti. Doğan, bayramlaşma merasimine katılan çocuklara 10 TL harçlık vermeyi de ihmal etmedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ