KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler, yıllar sonra başkanlık koltuğunda
CHP’liler, yıllar sonra başkanlık koltuğunda
Güncel
05 Kasım 2010 Cuma 12:44
  • 2531
  • 3

CHP’liler, yıllar sonra başkanlık koltuğunda

Meclis üyeleriyle birlikte Bosna’ya giden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, başkanlık koltuğunu CHP’li meclis üyesi Devrim Yıldız ve Muzaffer Gürfidan’a emanet etti

İzmit Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Bosna`nın Travnik kentine giden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, pazartesi gününe kadar koltuğunu CHP`lilere teslim etti. Başkanlık makamına vekalet etmesi için CHP`li meclis üyesi Devrim Yıldız`a yetki veren Doğan, cumartesi ve pazar günü için de yerine vekalet etmesi için CHP`li meclis üyesi Muzaffer Gürfidan`ı görevlendirdi. CHP`liler bu sayede, 3 günlüğüne de olsa yıllar sonra İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturma fırsatını elde etti. Devrim Yıldız, başkanlık koltuğuna oturur oturmaz Mimar Sinan Köprüsü`nü kaldırmak istediğini söylerken, bugün koltuğu Yıldız`dan devralacak Muzaffer Gürfidan ise Cumartesi Pazarı`nı ziyaret edeceğini açıkladı.
 

DÜĞÜNLERE KATILMAM
İzmit Belediyesi`ne gelerek başkanlık koltuğuna oturan Devrim Yıldız`ı Bosna`ya gitmeyen CHP`li meclis üyeleri Cengiz Çakar, Muzaffer Gürfidan, Gülümser Ayhan, Temel Yılmaz, Mehmet Demirtasş, İsmail Sağıroğlu ve Fikret Gökmen yalnız bırakmadı. Rutin programında başkanlık ziyaretleri, cenaze merasimleri ve düğün programları olan başkan Devrim Yıldız, düğün hariç tüm programlara katılacağını söyledi. Düğünlere başkan Nevzat Doğan`ın kişisel olarak davet edildiğini düşündüğünü ifade eden Yıldız, “Doğan`ın davet edildiği yere gitmem hoş olmaz” dedi. Bir günlüğüne de olsa başkanlığa vekalet eden Yıldız, tüm yetkileri elinde bulundurmasına rağmen, rutin programların dışına çıkmayacağını söyledi.
 

EĞER BAŞKAN OLSAYDIM...
Başkanın istemediği bir şeyi yetkiyi ele alınca yapmanın fırsatçılık olacağını dile getiren Yıldız, “AKP`liler, meclise bir kaç arkadaşımız gelmedi ve azınlıkta kaldık diye halk ekmek olmak üzere, bazı maddeleri gündeme alarak, kendi istekleri doğrultusunda karar verdiler. Ama biz onlar gibi fırsatçı olmayız. Rutin programlar neyse sadece onu yapacağız” şeklinde konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın da fotoğrafının arkasında bulunduğu başkanlık koltuğuna oturan CHP`li Devrim Yıldız, “Gerçekten başkan olsaydım ilk işim İzmit`teki trafik sorununu çözmek olurdu. Daha sonra da Yeni Cuma Camii`nin önünü kapatan Mimar Sinan Köprüsü`nü kaldırırdım” dedi. Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü:
 

PAZARI ZİYARET EDECEK
“500 yıllık caminin önünün kapanmasına izin vermezdim. Büyükşehir ile anlaşır orayı kaldırır ya da küçültmek gibi başka bir çözüm bulurdum. İzmit`in üst sokakları çok dar. İnsanlar bile zor geçiyor. Oralarda düzenleme yapardım. Tüm mahallelerde meclisler kurardım. Projeleri halka danışarak yapardım” Başkanlık makamına bugün ve yarın vekalet edecek CHP`li Muzaffer Gürfidan ise hafta sonu yoğun olan düğünlere katılıp, günlerdir kamuoyunu meşgul eden ve bugün yeni yerlerinde tazgah açacak olan Cumartesi Pazarı esnafını ziyaret edecek. Şimdiden programını yapan Gürfidan,  sabah saatlerinde pazarın kurulacağı Adnan menderes Bulvarı`na giderek, inceleme yapacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ