KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Çiçeklerle karşılayacağız
Çiçeklerle karşılayacağız
Güncel
13 Aralık 2010 Pazartesi 16:52
  • 4042
  • 11

Çiçeklerle karşılayacağız

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, yarın oynanacak olan Kocaelispor – Sakaryaspor maçı öncesinde Kocaeli Sanayi Odası’nda bir basın toplantısı düzenleyerek,” Sakaryaspor’u çiçeklerle karşılayacağız” dedi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Sanayi Odası`nda bir basın toplantısı düzenleyerek, yarın oynanacak olan Kocaelispor- Sakaryaspor maçı öncesi alınan tedbirleri açıkladı


SPOR DOSTLUKTUR

Sporun kavga, husumet ve tartışma olmadığını belirten Topaca,” Spor, kardeşliktir, barıştır ve iletişimdir. Buradan hareket ile komşu iki kentin yıllar öncesine dayanan husumetini artık ortadan kaldırmalıyız. Kocaeli ülkemizin yüz akıdır. Kültürlü insanların yaşadığı en önemli illerimizin başında gelmektedir. Olaylara sağ duyu ile bakabilen ender kentlerimizden de birisidir” dedi. İl Spor Güvenlik Kurulu`nun aldığı karar sonrası Sakarya Valisi Mustafa Büyük`ü aradığını belirten Topaca,” Güvenlik Kurulu`nun aldığı karara rağmen maçı izlemeye gelip, gelmeyeceklerini sordum. Gelmek istediklerini belirtmesi üzerine tüm tedbirleri alacağımız söyledim. İlimizde görev yapan Jandarma Kuvvetlerimizde o gün destekçimiz olacak” şeklinde konuştu.


ÖNLEMLER ALINACAK

Saha içinde veya dışında her hangi bir taşkınlığın yaşanmayacağını belirten Topaca,” Sakaryaspor`u il sınırımızdan çiçeklerle karşılayacağız ve maç sonu da il sınırına kadar uğurlayacağız. Barış ve kardeşliğin ön plana çıkacağı karşılaşmada Kocaelispor`un kazanmasını istiyorum. Skor olarak 2-1 olmasını arzuluyorum” dedi. Kocaelispor- Sakaryaspor maçı için herkesi sorumlu davranmaya davet eden Topaca,”Kocaeli olarak tüm planlarımızı yaptık. Önlemlerimizi aldık. Kanun neyi söylüyorsa da saha içinde ve dışında uygulamakta kararlıyız. Stadın huzurunu kim bozmaya kalkarsa engelleyeceğiz. Ancak, böyle bir olayın yaşayacağını umut etmiyorum. Kocaeli`de yaşayan vatandaşlarımıza güveniyorum” şeklinde konuştu.


SAKARYA`YI YENSİNLER PRİMİ ALSINLAR

Kocaelispor`a prim vermeyi düşündüğünü de belirten Topaca,” Kocaelispor kazansın prim vermeyi düşünürüz. Ben prim verdikten sonra maç kazanamadılar. Sakaryaspor`u yensinler, primlerini yine alsınlar. Birlik ve beraberlik iyi en güzel şekilde bu maçı geçelim. Süreci hep birlikte en güzel şekilde yönetelim” dedi. Kayyum heyet konusunda da fikirlerini beyan eden Topaca,” Kocaelispor`un kayyum heyeti konusunda henüz bir gelişme yok. Müfettiş istedik. Müfettiş gelerek incelemeler yapacak. Ardından da kayyum heyeti atanacak. Kayyum bu günümüzün konusu değil. Ancak, Sakarya deplasmanına bende gideceğim. Yani Kocaelispor lige devam edecektir” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ