KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Üniversite öğrencisi intihar etti
Üniversite öğrencisi intihar etti
Polis-Adliye
31 Mart 2010 Çarşamba 23:27
  • 10953
  • 12

Üniversite öğrencisi intihar etti

Arslanbey Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olan 23 yaşındaki Abdülkerim veremediği dersi yüzünden yaşamına son verdi

Arslanbey Meslek Yüksek Okulu İletişim Bölümü öğrencilerinden 23 yaşındaki Abdülkerim Akpınar, dedesi tarafından yaptırılan 6 katlı binanın tepesinden atlayarak yaşamına son verdi. Rahmiyeli olan, Rahmiye-İzmit hattında minibüs şoförlüğü yapan Kadir Akpınar ile ev hanımı Fatma Akpınar`ın 4 çocuğundan biri olan Abdülkerim Akpınar`ın ölümü Rahmiye`de büyük üzüntü yarattı. İddialara göre olay şu şekilde gelişti:
 

ÖNCE BİLEKLERİNİ KESTİ
Abdülkerim Akpınar dün saat 09.00 sıralarında evinden çıkarak dedesi Mustafa Akpınar tarafından Rahmiye 2. Caddesi No:68 adresinde Kız Kuran Kursu olarak yaptırılan metruk binaya gitti. Burada bir müddet oturan talihsiz genç bir sigara içtikten sonra cep telefonunu yanına bırakarak önce falçatayla bileklerini kesti. Ardından da kendisini 6 katlı binadan boşluğa bıraktı.
 

‘ATACAĞIM` DİYORDU
Sabah saatlerinden itibaren oğullarına ulaşmaya çalışan aile akşama kadar bir sonuç elde edemedi. Çocuklarının hayatından endişe eden Akpınar ailesi Abdülkerim`i aramaya çıktı, bu sırada ağabeyi Kaan Akpınar, kardeşinin “Ben kendimi dedemin yaptırdığı Kuran Kursu`ndan atacağım” dediğini hatırladı. Arkadaşlarıyla sık sık o binaya gittiği öğrenilen gencin ailesi ve arkadaşları Abdülkerim`i aramak için metruk binaya gitti.
 

TELEFONUNU BULDULAR
İnşaatın üzerinde talihsiz gencin telefonunu bulan aile aşağıya baktığında ise oğullarının cansız bedenini gördü. Hemen olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri talihsiz gencin saatler öncesinde yaşamını yitirdiğini belirledi. Emniyet güçleri ise binanın yanında güvenlik önlemi aldı. 6 katlı binadan atlayarak yaşamına son veren gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık`a kaldırıldı.
 

DERSİ GEÇEMİYORDU
Talihsiz gencin dedesi Mustafa Akpınar, intiharın ardından korkunç iddialarda bulundu. Dede Akpınar, şunları söyledi: “Benim 11 tane torunum var. Bu torunlarım içerisinden Kerim`in yeri ayrıdır. Onun kimseyle işi olmaz, sessiz sakin birisiydi. Torunumun bir dersiyle ilgili sıkıntıları vardı. Bir türlü o dersi geçemiyordu. Ben üç kez A.B. isimli öğretmenin yanına gittim. Ona dedim ki ‘Çocuğun hakkı ne ise onu ver, fazlasını verme.` Ancak torunum yine o dersten kaldı. Bu yıl da yine sınav zamanı geldiğinde öğretmeni torunumu geçirmek için para istemiş. Benim torunum ve bir arkadaşı da bu olayı cep telefonuyla kaydetmişler.
 

MAHKEMEYE VERMİŞLER
Biz olayı rektöre bildirdik. Şu an bu konuyla ilgili 5. Asliye Ceza Mahkemesi`nde davamız bile var. En son salı günü torunum beni KOÜ`ye götürdü. Akşam da 17.00`de öğretmeniyle görüşecekti. O gün ne olduysa torunum dün gün evinden çıkıyor ve böyle bir olayı yapıyor. Onun kimseyle bir alıp veremediği yoktu. Bizim ciğerimiz yandı. Biz asla bu davadan vazgeçmeyeceğiz, davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.” Genç yaşında canına kıyan Abdülkerim Akpınar`ın cenazesi Rahmiye`de toprağa verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ