KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Kese Market krizde, 5 şube satışa çıktı
Kese Market krizde, 5 şube satışa çıktı
Güncel
16 Nisan 2010 Cuma 08:59
  • 7859
  • 34

Kese Market krizde, 5 şube satışa çıktı

7 yılda tam 13 market açan Kese Market zor günler yaşıyor. Ekonomik krizle boğuşan Kese Market’in sahipleri şubelerini satışa çıkardı

Küresel ekonomik krizin yarattığı tahribat devam ediyor. Krizin en çok etkilediği sektörlerin başında ise gıda sektörü geliyor. Dev AVM`lerle rekabet edemeyen bakkal ve kendi ölçeklerinde kurulan mini marketler birer birer kapanıyor. İlimizde kurulan ve kendi alanında markalaşan Kese Market ise ekonomik krizle boğuşuyor. İçinde bulunduğu krizden dolayı piyasaya olan ödemelerini yapamayan Kese Market`in sahipleri Necmettin ve Mehdi Polat kardeşler, sahibi olduğu 13 adet marketten biri olan Değirmendere Şubesi`ni sattı, piyasaya olan borçlarını ödeyebilmek için 5 şubeyi daha satışa çıkardı.
 

DEĞİRMENDERE ŞUBESİ SATILDI
20 yıl önce Ağrı`dan ilimize göç ederek Köseköy`e yerleşen Polat ailesinin büyükleri olan Necmettin Polat ve kardeşi Mehdi Polat, 7 yıl önce Kese adında bir market açtı. 7 yıl içinde hızla büyüyen Kese Market özellikle son bir yılda atağa geçerek şube sayısını 13`e çıkardı. İnanılmaz bir hızla büyüyen Kese Market`in sahipleri Necmettin ve Mehdi Polat kardeşler, şimdi ekonomik krizle boğuşuyor. Kese Market`in geçtiğimiz aylarda Değirmendere`de açılan şubesi yine gıda sektöründe iş yapan ilimizin tanınan ismi olan Vezir Kara`ya satıldı.
 

ÇEKLER KARŞILIKSIZ İDDİASI
İzmit Merkez Ömerağa Mahallesi Rauf Orbay Sokak Güney Apartmanı`nın zemin katında bir kaç yıl önce açılan şube ise kirasının yüksek olması nedeniyle geçtiğimiz hafta Leyla Atakan Caddesi üzerinde Körfez Apartmanı`nın zemin katına taşındı. Öte yandan Kese Market`in sahipleri Necmettin ve Mehdi Polat kardeşler, marketleri için Büyükşehir Belediyesi`nin sebze meyve halinde alışveriş yapıyor. Burada toptancı olarak faaliyet gösteren İzmitli esnaflardan sebze meyve gibi ürünler alan Polat kardeşlerin yaptıkları alış verişlerde kestikleri yüklü miktardaki çeklerin karşılıksız çıktığı iddia ediliyor.
 

BÜYÜDÜK, ŞİMDİ KÜÇÜLÜYORUZ    
Köseköy İstasyon Mahallesi 241. Sokak No: 54 adresinde bulunan Kese Market`in lojistik merkezinde görüştüğümüz şirket ortaklarından Mehdi Polat, Kocaeli genelinde bulunan 13 tane marketten birini sattıklarını 4-5 tanesini daha satışa çıkardıklarını doğruladı. Polat, “Rekabetin en sert olduğu yerdir gıda sektörü. Önce büyüdük, şimdi küçülmek için 4-5 tane marketimizi satışa çıkardık. Taliplilerimiz var. Görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu.
 

NERELERDE MARKET AÇTILAR?
Polat ailesi, 7 yıl içinde Köseköy Merkez, İstasyon ve Dumlupınar Mahalleleri, İzmit Yeşilova, Gölcük merkez, Şirinköy, Değirmendere, Körfez, Derince, Alikahya, Bekirpaşa ve Yuvam Akarca Konutları bölgesinde olmak üzere tam 13 adet market açtı. 20 yıldır Köseköy`de oturan Polat ailesi, Köseköy İstasyon Mahallesi 241. Sokak No: 54 adresinde Kese Market için dev bir lojistik merkez kurdu. Henüz yeni yapılan ve 3 ay önce hizmete açılan lojistik merkezi aynı zamanda depo olarak da kullanılıyor. Merkezde 20 personel çalışıyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ