KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Çınarlı’daki aşure ağızları tatlandırdı
Çınarlı’daki aşure ağızları tatlandırdı
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 09:28
  • 1210
  • 0

Çınarlı’daki aşure ağızları tatlandırdı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi’nin Çınarlı Cemevi’nde düzenlediği etkinlikte yapılan duanın ardından dağıtılan aşureler tüm konukların ağzını tatlandırdı

Büyükşehir Belediyesi ve Derince Belediyesi`nin yapımına büyük katkı sağladığı, vatandaşların da katkılarıyla büyük oranda tamamlanan Çınarlı Cemevi`nde çok önemli bir etkinlik daha organize edildi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şubesi`nin düzenlediği aşure programına il ve ilçe protokolünün yanı sıra vatandaşlar da yoğun katılım gösterirken ikram edilen aşureler ise tüm konukların ağzını tatlandırdı.


DUA YAPILDI

12 günlük tutulan oruçların ardından aşureler pişirilmeye ve il genelindeki Cemevleri`nde düzenlenen programlarda dağıtılmaya başladı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Derince Şube`de de vakıf başkanı Hüseyin Gülseven`in ev sahipliğinde gerçekleşen programda, Çınarlı Cemevi Derneği Dedesi Murat Baba`nın yaptırdığı duanın ardından aşureler konuklara ikram edildi. Vakıf başkanı ile dede Murat Baba`nın günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapmasının ardından da etkinlik keyifli bir şekilde sona erdi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ