KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Cinayet davasında şaşırtan beraat kararı
Cinayet davasında şaşırtan beraat kararı
Güncel
20 Aralık 2010 Pazartesi 15:03
  • 3910
  • 1

Cinayet davasında şaşırtan beraat kararı

Kandıra’da yaklaşık 5 yıl önce iki grup arasında çıkan kavgada öldürülen iki kişinin cinayet davasının son duruşmasında beraat kararı çıkması herkesi şaşırttı

Kandıra`nın Tekeli Akdurak Mahallesi`nde 2005 yılında iki grup arasında çıkan ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından tutuklanan Kenan Çam ile Sedat Örskıran`ın yargılandığı davanın son celsesi görüldü. Davanın son duruşmasında çok şaşırtıcı bir karar çıktı. Davada; tutuklu bulunan ve cinayet suçundan hakkında müebbet hapis cezası istenen Kenan Çam ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuksuz sanık İbrahim Çiçek`in, tahliyesine karar verildi.
 

YARGITAY`DAN DÖNMÜŞTÜ
Davaya; tutuklu bulunan Kenan Çam, tutuksuz yargılanan İbrahim Çiçek ile avukatları Nazmi Küçükosmanoğlu, Ahmet Tandoğan ve Görkem Genç katıldı. Daha önce sanıklardan Kenan Çam 25 yıl, diğer sanık İbrahim Çiçek ise 12 yıl hapis cezasına çarptırılmış, kararın onaylanması için Yargıtay`a gönderilen dava dosyası usul eksikliği nedeniyle Yargıtay tarafından bozularak tekrar Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`ne gönderilmişti. Davanın karar duruşmasında çok şaşırtıcı bir karar çıktı.
 

İKİSİ DE TAHLİYE EDİLDİ
Tutuklu bulunan ve cinayet suçundan hakkında müebbet hapis cezası istenen Kenan Çam, ilk olarak müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ardından ise olayda tahrik ve iyi hal nedenlerinden dolayı sanığın cezası 25 yıla indirildi. Çam`ın cezaevinde yattığı süre de göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. Diğer sanık İbrahim Çiçek ise önce 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı, ardından da daha önce yaklaşık 3 yıl cezaevinde yattığı süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi.
 

İKİ KİŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ
2005 yılında Kandıra`nın Akçaayran ve Tekeli Akdurak Mahalleleri`nde bohçacılık yaparak geçimi sağlayan iki grup arasında tartışma çıkmış, iddialara göre; olay günü Sedat Örskıran (23) Tekeli Akdurak mevkiinde Ali Tetik ve arkadaşları tarafından dövülmüştü. Örskıran da kendi mahallesinden arkadaşlarını alarak Tekeli Mahallesi`ne gidince iki grup birbirine girmiş, Sedat Örskıran karnına, Ali Tetik ise başına isabet eden kurşunla yaşamlarını yitirmişti. Olayın ardından Kenan Çam ve İbrahim Çiçek tutuklanmış, bir süre cezaevinde kalan Çiçek, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ