KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Cinayet sanığı ‘Allah bizi affetsin’
Cinayet sanığı ‘Allah bizi affetsin’
Güncel
04 Ekim 2012 Perşembe 13:07
  • 4584
  • 2

Cinayet sanığı ‘Allah bizi affetsin’

Necmiye Yavuz’u öldüren iki sanıktan birisi olan İsmail Çiçek savunmasında “Allah bizi affetsin, çok pişmanım” dedi
Geçtiğimiz yıl aralık ayında Karamürsel`e bağlı Karapınar Köyü`ndeki evinden çıkan Necmiye Bediha Yavuz, ilçe merkezinde bulunan Katırcıoğlu Tuhafiye`ye gitmiş ve daha sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı. Yavuz`un cesedi, günler sonra gömüldüğü arazide bulunmuştu. Olayla ilgili olarak İbrahim Pınarkaya ile akrabası İsmail Çiçek, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı. 
 
BİRİ SAVUNMA YAPTI
3. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davanın ilk celsesinde sanıklar avukatlarıyla görüşemediklerini söyleyerek savunma yapmamışlardı. Davanın ikinci celsesinde sanıklardan İbrahim Pınarkaya yine savunma yapmazken, İsmail Çiçek ise savunma yaptı. Duruşmaya tutuklu sanıklar İbrahim Pınarkaya, İsmail Çiçek, avukatları Halil Temeş, Abdurrahman Kaymaz, öldürülen Necmiye Bediha Yavuz`un eşi Emin Yavuz ile çok sayıda kişi katıldı. 
 
PINARKAYA SUSTU
Sanıklardan İbrahim Pınarkaya “Ben ailemle görüştüm. Kendileri bana avukat tutacaklar. Ben avukatım geldikten sonra savunmamı yapacağım” dedi. Diğer tutuklu sanık İsmail Çiçek ise kendisinin savunma yapacağını söyledi. Bunun üzerine avukatı Abdurrahman Kaymaz müvekkilinin savunma yapmasının şu durumda doğru olmadığını söylerken, mahkeme heyeti sanığın savunma yapmasına karar verdi. 
 
PLANLAYARAK YAPMADIK
İsmail Çiçek savunmasında “Yaşanan olay tasarlayarak ve planlayarak yapılmadı. İbrahim, benden olay günü bant getirmemi istedi. Ben saatler sonra dükkana gittim ve bantı da almamıştım. Daha önce diğer sanık bana böyle bir cinayet olayından bahsetti, ama ben yapacağına ihtimal vermedim. Olay günü de maktül dükkandaydı. İbrahim onu aşağıya götürdü, ben kameradan izlerken ilk seferde yapamadı” dedi. 
 

TELEFONU ATTIK
Çiçek “Ancak kadını ikinci sefer aşağıya indirdiğinde ağzını kapattığını gördüm, bende olaya müdahil oldum. Gidip bana bant aldırdı. Ağzını bantladık. Sonrada bana maktulün cep telefonunu denize atmamı söyledi. Ben sahile gittim. Yaklaşık bir saat gelmedim. Allah bizi affetsin, ölenlerin yakınlarına da sabır diliyorum. Ben ‘kadını bırakalım` dedim, ama diğer sanık bana ‘kimsenin yüzüne bakamayız` diyerek beni zorladı” dedi. 
 
ÇOK PİŞMANIM
Tutuklu sanık Çiçek “Sonrada bana ‘kadının ağzını kapat` dedi. Ben ağzını kapadım, o ise burnunu. Beş dakika sonra da kadının boğazına yastıkla bastırdı. Sonrada eve gittik. Son olarak da kadını battaniyeye koyduktan sonra araziye gömdük. Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım. Ama olay diğer sanığın beni zorlaması ve yönlendirmesiyle meydana geldi. Hatta bana buraya gelirken mektup verdi” diyerek mektubu mahkeme başkanına verdi.
 
CEZAMA RAZIYIM
Çiçek “Mahkemenin bana vereceği her cezaya razıyım. Olaydan sonra yaşamak bile istemedim. İntihara kalkıştım” dedi. Karısı öldürülen Emin Yavuz, sanıklardan şikayetçi olduğunu ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme salonunda bulunan kadının bazı yakınları ise ifadeler karşısında gözyaşlarına hakim olamadı. Mahkeme, diğer sanığın dinlenmesi amacıyla duruşmayı 8 Kasım tarihine erteledi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ