KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Cinayet zanlısı intihar girişiminde bulundu
Cinayet zanlısı intihar girişiminde bulundu
Güncel
29 Aralık 2011 Perşembe 12:51
  • 3731
  • 4

Cinayet zanlısı intihar girişiminde bulundu

Karamürsel’de ortadan kaybolduktan bir hafta sonra, kolundaki bilezikleri için öldürülüp toprağa gömüldüğü ortaya çıkan Necmiye Bediha Yavuz'un cinayet şüphelilerinden İbrahim Pınarkaya, cezaevinde bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu

Karamürsel'nde 17 Aralık günü ortadan kaybolduktan bir hafta sonra, kolundaki bilezikleri için öldürülüp toprağa gömüldüğü ortaya çıkan 32 yaşındaki Necmiye Bediha Yavuz'un cinayet şüphelilerinden İbrahim Pınarkaya, dün İzmit Kapalı Cezaevi'nde bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu.


Karamürsel'in Karapınar Köyü'nde oturan ve taksit ödemek için geldiği ilçe merkezinde 17 Aralık Cumartesi günü esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan evli ve bir çocuk annesi Necmiye Bediha Yavuz'un bulunması için Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi özel ekipler oluşturmuştu. İlçedeki güvenlik kameralarının da incelenmesi sonucu, kolunda yaklaşık 20 bin lira değerinde altın bilezikleri olduğu belirlenen talihsiz kadının en son ilçe merkezindeki İbrahim Pınarkaya'ya ait tuhafiye mağazasına girdiği belirlenmiş, bu kişinin de olayın ardından ortadan kaybolduğu tespit edilince olayın düğümü çözülmüştü.


Cinayeti, kuzeni 29 yaşındaki İsmail Çiçek ile birlikte işyerinin Bodrum katında işledikleri anlaşılan 30 yaşındaki İbrahim Pınarkaya, Bulgaristan'a kaçmak için gittikleri Kırklareli'de yakalanmıştı. Necmiye Bediha Yavuz'u kolundaki bilezikleri almak için öldürdüklerini itiraf eden 2 şüpheli getirildikleri İzmit'te tutuklanıp, cezaevine konulmuştu.


Cinayet şüphelilerinden İbrahim Pınarkaya'nın, İzmit'teki C Tipi Kapalı Cezaevi'nde diğer tutuklu ve hükümlülerin aralarında istememeleri ve tehditlerde bulunması nedeniyle özel bir bölümde tutulduğu, bu nedenle yaşadığı korku ve yaptığından duyduğu pişmanlık nedeniyle dün koğuşunda bileklerini keserek intihar etmek istediği öğrenildi. İnfaz görevlilerinin olayı farketmesi üzerine hemen revirine götürülen İbrahim Pınarkaya'ya buradaki doktorlar tarafından müdahale edildiği ve hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ