KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Çin’de, Büyükşehir’e kentsel yenilik ödülü
Çin’de, Büyükşehir’e kentsel yenilik ödülü
Güncel
19 Kasım 2012 Pazartesi 16:36
  • 981
  • 3

Çin’de, Büyükşehir’e kentsel yenilik ödülü

Çin’de düzenlenen Metropolis yönetim kurulu toplantısında, ‘Uluslararası Kentsel Yenilik’ ödülü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne verildi

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG), Metropolis ve Guangzhou kenti tarafından ilk kez düzenlenen Uluslararası Kentsel Yenilik ödülü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne verildi. Ödül Çin televizyonlarında canlı olarak verilirken Çin gazeteleri de ödülle ilgili haberi manşetlerine taşıdı.

 
ÖDÜLÜ KOCAELİ ALDI
Çin Hak Cumhuriyeti'nin üçüncü büyük kenti Guangzhou'da düzenlenen Metropolis yönetim kurulu toplantısında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ne ‘1. Guangzhou Kentsel Yenilik` ödülü verildi. İlk kez verilen ödül Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) ve Metropolis Oscar`ı olarak nitelendiriliyor. 
 
ÇOK GEÇ OLMADAN
Konferansa davet edilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Basın yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Çok Geç Olmadan: Deprem İle Yaşamaya Alışmak` adlı projesiyle konferansa damga vurdu. 
Farklı ülke ve şehirlerden 253 projenin katıldığı yarışmada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin projesi kentsel yenilik ödülünü kazandı.
 
ÇİN TELEVİZYONLARI VERDİ
Ödül töreni, Çin televizyonlarında canlı olarak verildi. Ödül ayrıca Çin gazetelerinde geniş yer buldu. İlk kez verilen ödül Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin oldu. Öte yandan konferansta konuşan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği (UCLG) ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Metropolis çatısı altında toplanan büyük kentlerin, dünyaya inovasyon ve büyüme konusunda öncülük ettiğini bildirdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ