KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Civelek, Cağlayan için hazırlık istedi
Civelek, Cağlayan için hazırlık istedi
Güncel
31 Aralık 2012 Pazartesi 10:16
  • 1046
  • 2

Civelek, Cağlayan için hazırlık istedi

Yılın son gününde TÜMSİAD’la kahvaltıda buluşan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, 4 Ocak’ta gelecek olan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın programı için bir çalışma istedi
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kocaeli Şubesi, yılın son gününde AKP İl Teşkilatı`nı kahvaltıda ağırladı. Dernek başkanı Erdoğan Yılmaz`ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, il yönetimi ve TÜMSİAD yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Kahvaltıda konuşan dernek başkanı Yılmaz, TÜMSİAD olarak eğitime önem verdiklerini belirtti. AKP İl Başkanı Civelek ise, 4 Ocak`ta gelecek Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan`ın programı için geniş kapsamlı bir çalışma istedi. 
 
KURTKÖY`E VAKIF ÜNİVERSİTESİ
Yılmaz, 2012 yılını 45 faaliyetle birlikte kapattıklarını belirtti. Yılmaz, “Bu yıl eğitim yılı oldu. Eğitimle alakalı yapmış olduğumuz çalışmalar TÜMSİAD içinde geçerli oldu. Bize verilen bir noktada İstanbul`da Kurtköy de, İstanbul Kasriarifan Üniversitesi`ne yakın zamanda başlayacak. Burada çok güzel eğitimler verilecek. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar kapsamında bizleri takdir ediyorlar. Bunları siyasi bir ağızla söylemediklerini biliyoruz” diyerek güvendiklerini belirtti.
 
KENDİ EVİMİZ GİBİ
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ise TÜMSİAD`ı kendi evleri olarak gördüğünü kaydetti. Civelek, “Kendimizi kendi evimizde görüyoruz. Zaten bu milletin yüzde 50`si AKP`ye oy verdiği için bu çok olası bir durum. Geçmişim muhasebesini yaparsak AKP`nin iktidara geldiği 10 yıldan beri çok güzel gelişmeler oldu. TÜMSİAD`ın aldığı birincilikler için kendilerini tebrik ediyoruz. Artık orta ölçekli bir ülke değil daha ilerlemek istiyoruz” dedi.
 
ÇAĞLAYAN İÇİN ÇALIŞMA 
2023 yılına TÜMSİAD`la ilimiz için Türkiye için çalışmalar yapabileceklerini bunu konuşmaları gerektiğini belirten Civelek, “Derneklerle oturup projeleri konuşmamız lazım. Diğer siyasi partilerin siyaset dışında bu şehir için neler yapılabileceği konusunda bir araya gelmemiz lazım” dedi. Civelek son olarak, 4 Ocak`ta gelecek olan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan`ın programı için paylaşımların, sıkıntıların ve önerilerin yer aldığı bir çalışma istedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ