KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Civelek, giderayak CHP’ye çattı
Civelek, giderayak CHP’ye çattı
Güncel
18 Ekim 2012 Perşembe 13:18
  • 1872
  • 10

Civelek, giderayak CHP’ye çattı

Kocaeli Barosu’nda ikinci kez başkan seçilen Tamer Solakoğlu’nu hacca gitmeden bir gün önce ziyaret eden AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP’ye gönderme yaparak “Baro, kimsenin arka bahçesi değil” dedi
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, hafta sonu yapılan genel kurulda baro başkanlığına yeniden seçilen Tamer Solakoğlu`na tebrik ziyaretinde bulundu. Civelek, Solakoğlu`nu ilk ziyaret eden isim oldu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette taraflar baro seçimlerini ve Kocaeli`deki adliyelerin durumu konuştu. Civelek, yeni bir adliye binası konusunda gerekenin yapılacağını kaydetti. 
 
ACURMAN`A GÖNDERME
Seçimlerde AKP`lilerle ittifak yaptığı için eleştirilen Solakoğlu, Kocaeli Barosu olarak tüm siyasi partilere aynı mesafede olduklarını belirterek, “Görevimi her zaman bu doğrultuda yürüteceğim” dedi. Baro başkan adayı CHP`li Hüseyin Acurman`a göndermede bulunan Solakoğlu, “Barolar siyaset yapar ancak bir siyasi partinin değil sadece demokrasi ve hukukun üstünlüğünün siyasetini yapar” dedi. 
 
ADLİYELERİN DURUMU
Kentin sorunlarının çözümünde daha aktif olacaklarını aktaran Solakoğlu, “CHP, MHP ve sizin il başkanlığı seçimlerinizden sonra yaptığım ziyaretlerde Kocaeli`deki adliyelerin durumunu dile getirdik. Bu konuda adliyelerin durumunun düzeltilmesi için başvuru yerinin AKP İl Başkanlığı olmadığı yönünde eleştiri aldık. Bir kez daha sesleniyorum. Kocaeli`de adliye binalarının durumu düzeltilmedi” ifadelerine yer verdi. 
 

GEREKENİ YAPACAĞIZ
Hizmet alma konusunda Kocaeli`nin bir eksikliğinin olmadığını belirten AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Gebze Adliyesi`nin projesi tamamlandı. Adliyeler konusunda gerekeni yapacağız” dedi. Civelek, baronun kimsenin arka bahçesi olmadığını da sözlerine ekleyerek giderek ayak CHP`ye çattı. Baro başkanı Solakoğlu da Kocaeli`ye ulaşım sorunu olmayan ve vatandaşların kolaylıkla gelebileceği bir yere yeni adliye sarayı yapılması gerektiğini ifade etti. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ