KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Civelek: Yapılanları görmeyen kördür
Civelek: Yapılanları görmeyen kördür
Güncel
27 Aralık 2012 Perşembe 16:12
  • 2429
  • 17

Civelek: Yapılanları görmeyen kördür

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a rapor sunacak olan AKP’liler İKM’Yİ ziyaret etti, sorunları dinledi. Civelek, 10 yılda yapılanları görmeyenlerin kör olduğunu söyledi

4 Ocak`ta İzmit`te yapılacak toplantıya katılacak olan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan`a sunulacak rapor için çalışmalarını sürdüren AKP`liler, ziyaretlerine devam ediyor. AKP İl Başkanı Civelek ve yardımcıları, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM)`yi ziyaret etti. İKM Başkanı Murat Barış ve çok sayıda esnafın da hazır bulunduğu toplantıda Civelek, yaşanan sorunlarla ilgili rapor istediklerini söyledi.

 
RAPOR SUNACAKLAR
Kendisinin de İKM üyesi olduğunu belirten Civelek, “Kocaeli`de yaşayanların kente faydalı olacak tartışmalar yapması gerekiyor. Kavgayla, gerginlikle ve didişerek bir yere varılamaz. 10 yıllık süreçte yapılanları görmeyen kördür” dedi. İKM Başkanı Barış ise kent esnaflarının istek ve sorunları ile çözümlerini yer aldığı bir rapor hazırladıklarını belirtti.
 
OTOPARK SORUNU
Barış, “Ağır vergi yükü, nitelikli eleman, ticaretin canlandırılması ve en önemlisi de otopark sorunu var. AVM`ler otopark sorunu yaşamıyor. Şehir merkezinde otomatik park sistemli katlı otoparklar yapılmalıdır” dedi. Bunun üzerine esnaf Okan Oktay da “Şehir merkezinde nokta otoparklar yapılmalı. Tarihi Osmanlı Hamamı arkasında istimlak edilecek alana 200 araçlık otopark yapılabilir” önerisinde bulundu. 
 
KUŞKAN`A ÇATTI
Ziyarette CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan ile SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka`yı da eleştirmeyi ihmal etmeyen Civelek şunları söyledi: “CHP İl Başkanı 6 ilçeyi kazanırız diyor ama 6 ilçe ne olacak açıklamıyor. Büyükşehir`den zaten umudu kesmişler. Biz, Büyükşehir ve 12 ilçeye talibiz. Daha önce siyasi partilerin il başkanlarıyla bir araya geliyorduk. 
 
AÇIKLAYIN DA GÖRELİM
Şimdi de davet ediyoruz ama gelmiyorlar. Yalçın ağabeyi pasifize etmişler, ilçe başkanı olmadan fotoğraf bile çektiremiyor. Bir siyasi partinin başkanı taşocağı ile ilgili projeleri olduğunu ve sonra açıklama yapacaklarını söylüyor. Neden 1 hafta bekliyorlar şimdi açıklasınlar da görelim.” Ziyaret, hoş bir sohbetle sona erdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ