KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Çocuk hakları mı oda neymiş!
Çocuk hakları mı oda neymiş!
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 10:26
  • 1070
  • 1

Çocuk hakları mı oda neymiş!

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü için düzenlenen etkinliğe davet edilen protokol üyeleri çocukları yalnız bırakarak onlara ‘verdikleri değeri’ bir kez daha gösterdi

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Sabancı Kültür Merkezi`nde bir etkinlik düzenlendi. İl müdürü Bekir Yümnü`nün ev sahipliğindeki programa protokol üyelerinden yalnızca vali yardımcısı Ali Sözen ve İzmit Kaymakamı Sabit Kaya`nın katılması dikkat çekti. Etkinliğe ilginin az olması, özel olarak tek tek davet edilen protokol üyelerinin çocukları yalnız bırakması herkesi üzdü. Kent protokolü böylece çocuklara değer vermediğini bir kez daha gözler önüne serdi. 


FARKINDALIK GÜNÜ

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın söylenmesiyle başlayan programda ilk konuşmayı il müdürü Bekir Yümnü yaptı. Yümnü, “Bugün çocuğun bireysel ve gelişimsel haklarını gözetmek, sağlıklı ve mutlu bir büyüme dönemi geçirmesini sağlamak, kendine güvenen, bilinçli birer yetişkin olmalarının yolunu açmak amacıyla bir farkındalık günüdür aslında” diyerek günün önemine dikkat çekti. Ardından konuşan vali yardımcısı Ali Sözen, çocuklara ne kadar önem verilirse gelecekte o kadar verimli ve daha güçlü bir millet olunacağını aktardı.


HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Sözen, “Sadece bu hafta da değil her gün bilmemiz gereken haklar var. Bu konuda ülkemizde büyük gelişmeler katediliyor” dedi. Son sözü alan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ise programda bir araya gelen çocukların gününü kutlayarak, çocukların çok değerli olduğunu hatırlattı. Konuşmaların ardından Gölcük Saraylı Çocuk Köyü, Kassel Çocuk Yuvası, Gazanfer Bilge Çocuk Yuvası ve Çayırova Sevgi Evi`ndeki çocuklar hünerlerini sergiledi.


AİLE ÖZLEMİ BÜYÜK
Çocuklar; şarkı söyledi, şiir okudu, yazdıkları komposizyonları paylaştı ve yöresel halk oyunları gösterisi sergiledi. Programın sonunda ise Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren olan çocuklara hediyeleri verildi. Özenle gerçekleşen programda yuvalarda kalan çocukların çektikleri aile özlemini salona yansıtmaları duygulu anlar yaşattı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ