KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Eşme’ye stat için yeşil ışık
Eşme’ye stat için yeşil ışık
Amatör Futbol
22 Nisan 2010 Perşembe 16:43
  • 1439
  • 1

Eşme’ye stat için yeşil ışık

İlimizin şirin ve turistik yerleşim bölgesi olan Eşme; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ortak girişimleriyle futbol sahasına kavuşmak için gün saymaya başladı

Yetkililer Eşme`de buluştu
İlimiz Amatör Kulüplerinin en eski takımlarından olan Eşmespor`a saha yapımı için Eşme`de incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Recep Kemal Akyürek, Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı Murat Aydın ve Kartepe  Gençlik ve Spor İlçe müdürü Erol Arutan yapılması planlanan alanı gezdiler.

Birçok kulüp faydalanacak
Eşmespor kulüp başkanı Sadettin Çıtak, 2.başkan ve basın sözcüsü Mustafa Salman`ın ev sahipliğinde gerçekleşen inceleme turunda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, “ Büyükşehir belediyemiz altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra, bizlerde üst yapısı için harekete geçerek tesisi tamamlayabiliriz ” dedi.

Akyürek alanı beğendi
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube müdürü Recep Kemal Akyürek; “Yapılması düşünülen arazi müsait bir alan. Bizlerde projenin üzerinde çalışıyoruz ” dedi.ASKF Başkanı Murat Aydın ise; Eşme`ye yapılması düşünülen stadın sadece Eşmespor`a değil; çevrede bulunan birçok köy, okul ve diğer kulüplerin bu stadtan faydalanabileceğini belirtti. Aydın ayrıca; “Amatörlerimizin geleceği için hazırlanan tüm projelerin takipçisiyiz ” dedi

Eşme`liler çok mutlu
Yetkililerin beldede yaptıkları incelemeler, Eşmelileri de memnun etti. Eşmeliler, “Uzun yıllardan beri hayalini kurduğumuz saha için bu gelişmeler karşısında mutlu olduk. Eşme ve çevresinde yer alan kulüplerimizin gençliğini bu hizmetlerle spora daha da sevdalı hale getirmek; gençliğe verilebilecek en güzel hediyedir” şeklinde görüş belirttiler.Daha sonra arazide incelemeleri tamamlayan heyet, Eşme sahilinde incelemelerde bulundular.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ