KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Çöp alanı istemiyoruz
Çöp alanı istemiyoruz
Güncel
10 Ekim 2009 Cumartesi 17:26
  • 1108
  • 0

Çöp alanı istemiyoruz

Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu, Kuzeytepe çöplüğünün kaldırılması için çöplük önünde eylem yapmaya hazırlanıyor

Dilovası halkı artık üvey evlat muamelesi görmek istemiyor. Seçim öncesi,  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun kendilerine verdiği sözleri yerine getirmesini bekliyor. Sanayinin göbeğinde olup, Kocaeli`ye en fazla bütçe girdisinde bulunan yerlerden biri olmalarına rağmen diğer ilçelere yapılan yatırımların Dilovası'na yapılmadığını şikayetçi olan halk; diğer ilçelerden getirilen ve kokusuyla kendilerini rahatsız eden çöp depolama alanları değil, insanca yaşayabilecekleri kentsel dönüşüm projeleri, çağdaş yaşam koşulları, hastane, kültür merkezleri, sosyal tesisler, parklar ve yaşam alanları istiyor.
 

ÇÖP İSTEMİYORLAR
Dilovası halkı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin seçim sürecinde verdiği çöplerin paketlenerek getirileceğine dair sözlerin yerine getirilmediği, çöplerin açık bir şekilde gelmeye devam ettiği için yarın eylem yapacak. Çöplüğün kapatılmasını verilen sözlerin tutulmasını isteyen Dilovası halkı, talepleri dikkate alınmazsa eylemlerini artırarak devam ettirecek. Dilovası Koruma ve Geliştirme Platformu`nun öncülüğünde yapılacak olan eylem için saat 12.00`de Dilovası Belediye Meydanı`nda toplanılacak. Saat 13:00`de kitlesel bir yürüyüşle İstiklal Caddesi üzerinden çöplük alanına gidilerek kitlesel bir basın açıklaması yapılacak. Temiz bir Dilovası için tüm halk davetli.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ