KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Çözüm Masası’nda işaret dili de var
Çözüm Masası’nda işaret dili de var
Güncel
08 Eylül 2009 Salı 14:11
  • 1186
  • 0

Çözüm Masası’nda işaret dili de var

Çözüm Masası’nda artık işaret dili de kullanılacak. Böylece özürlü vatandaşların sorunları daha etkin çözüme kavuşturulacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşların sorunlarını birebir dinleyerek çözmek amacıyla oluşturduğu Çözüm Masası'nın personeli işitme ve konuşma engelli vatandaşlarla iletişimi daha kolay sağlayabilmek amacıyla işaret dili tercümanlığı eğitimi aldı. Eğitimler sonucunda engelli vatandaşlar ihtiyaçlarını işaret diliyle anlatabilecek, böylece iletişim problemlerinin ortadan kalması sağlanacak.

EĞİTİM ALDILAR

Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkileri Şube Müdürü Mehmet Kesen, “Çözüm Masası olarak engelli vatandaşlarımızın sorunlarını daha iyi anlayabilmek için 4 personelimize eğitim verdik. 3 aylık eğitim sonunda işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. İletişim problemini en aza indirerek kent için de önem arz eden bir sorunun önüne geçmiş olduk' dedi.

İNTERNET ORTAMINDA

Çözüm Masası'na internet aracılığıyla da başvuru yapılabiliyor. Hasta, engelli veya iş yoğunluğu nedeniyle bizzat başvuru yapamayacak durumda olan kişiler www.kocaeli.bel.tr sitesinden form doldurularak başvuruda bulunabiliyor. Başvurusu Çözüm Masası'na ulaşan kişiye ‘başvurunuz işleme alınmıştır' bilgisi verilerek, ilgili birimlere ulaştırılması sağlanıyor. Ayrıca kişilere çalışmaların ne aşamada olduğu hakkında da bilgi veriliyor.

ALO BÜYÜKŞEHİR

Çözüm Masası'na ayrıca “Alo Büyükşehir Çağrı Merkezi' sayesinde telefonla da müracaat yapılabiliyor. 24 saat 444 11 41 numaralı telefondan başvuru yapılabilen merkezde kişinin sorunu kayıt altına alınıyor. Kayıt altına alınan bilgiler Çözüm Masası'na ulaştırıldıktan sonra en kısa zamanda yine ilgili birimlere gönderilip çözüme kavuşturulması sağlanıyor.


YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ