Çuha Fabrika-i Hümayun turizme kazandırılacak
Çuha Fabrika-i Hümayun turizme kazandırılacak
Güncel
12 Mart 2018 Pazartesi 15:36
  • 1501
  • 0

Çuha Fabrika-i Hümayun turizme kazandırılacak

Kartepe ilçesinde bulunan Çuha Fabrika-i Hümayun restore edilerek turizme kazandırılacak.

Kartepe Belediyesi tarafından, Kocaeli'nin sanayi tarihinin temel yapıtlarından biri olan Çuha Fabrika-i Hümayun'un restorasyonu ile ilgili açıklama yapmak  için ilçede bulunan bir otelde tanıtım toplantısı yapıldı.  Toplantıya  Vali yardımcısı Osman Ekşi, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve vatandaşlar katıldı.

 

Tanıtım toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, "Kartepe'mizin çok önemli, varlığından uzun yıllardır haberdar olmadığımız fakat tarih turizmi anlamında, çok önemli bir yer bundan sonra tutacak, hem yerel anlamda hem de uluslararası anlamda bir çok turisti Kartepe'yi dolayısıyla Kocaeli'yi ziyaret edeceğine inandığımız projemizin tanıtım toplantısında sizlerle birlikteyiz. Projemizin bütçesi de ayrıldı, önümüzdeki günlerde proje ihalesini yapacağız.  Yaklaşık projeler tamamlandığında 83 milyon 500 bin liralık ki mutlaka ekstra bir şeyler çıkacak minimum 100 milyonluk bir yatırımı hem bu manada kazandırmış ama en önemlisi de sadece ülkeye değil dünya turizmine kazandırmış olacağız. " dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ