KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Cumartesi Pazarı Bekirdere’de kaldı
Cumartesi Pazarı Bekirdere’de kaldı
Güncel
25 Ekim 2010 Pazartesi 15:27
  • 10741
  • 21

Cumartesi Pazarı Bekirdere’de kaldı

Cumartesi Pazarı’nın, Perşembe Pazarı alanına taşınmasından vazgeçildi. Pazar bir yıl daha Bekirdere bölgesinde kurulacak

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan`ın ‘taşınacak` demesine rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`ndan aldıkları sözle geçtiğimiz cumartesi günü tezgah açmaya kalkan pazarcılar büyük engellerle karşılaşmış, sonrasında istenmeyen olaylar meydana gelmiş, şehir merkezi savaş alanına dönmüştü.
 

TOPLANTI ÇOK UZADI
Bunun üzerine Kocaeli Valisi Ercan Topaca devreye girmiş, tarafları bir araya getireceği sözünü vererek pazarcıların eylemi bitirmesini sağlamıştı. Vali Topaca`nın daveti üzerine Karaosmanoğlu, Doğan ve Pazarcılar Odası Başkanı Erol Kumsar saat 15.00`te bir araya geldi, toplantının bir saat içinde bitmesi bekleniyordu, ancak uzadıkça uzadı.
 

PAZARCILAR KAZANDI
Basın mensupları sonuç beklerken vali ve başkanların arka kapıdan çıkıp pazar yerine gittikleri, burada inceleme yaptıkları öğrenildi. Dönüşte tekrar makama kapanan vali ve başkanlar yaklaşık 2.5 saat süren toplantının ardından nihayet bir karara vardı. Ve Cumartesi Pazarı`nın, Perşembe Pazarı alanına taşınması girişimi rafa kaldırıldı, pazar Bekirpaşa bölgesinde kaldı.TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

Vali ve başkanlar arasında imzalanan protokole göre Cumartesi Pazarı, Bağdat Caddesi üzerinden kaldırılacak.
Pazar 29 Ekim tarihinden itibaren bir yıl boyunca halk arasında ‘Kanal Boyu` olarak bilinen Adnan Menderes Bulvarı`nın batı kısmına kurulacak.
Pazar, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İ.Ö.O. hizasından başlayacak, İlim Sokak`a kadar uzanacak.
Bulvarın doğu kısmı pazarın açıldığı güne mahsus olmak üzere iki yönlü trafiğe açık tutulacak.
Tezgah açılacak yerler Pazarcılar Odası`nın da görüşü alınarak İzmit Belediyesi`nce belirlenecek.
Pazarcılar tek tip önlük giyecek, kimliğini gösteren yaka kartı asacak.
Pazarcılar kapalı Pazar bitince oraya taşınacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ