KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Cumhur Arıkan da aday
Cumhur Arıkan da aday
Güncel
05 Ekim 2010 Salı 14:30
  • 2360
  • 3

Cumhur Arıkan da aday

Türkiye Barolar Birliği, Anayasa Mahkemesi üyeliği için 36 aday adayı belirledi. Kocaeli Barosu başkanı Cumhur Arıkan da Anayasa Mahkemesi üyeliği için aday adayı oldu.

TBMM, Anayasa`da yapılan değişikliğe göre, Anayasa Mahkemesinin 1 üyesini baro başkanlarının avukatlar arasından göstereceği 3 aday arasından gizli oyla seçecek. Buna göre, TBB, Anayasa Mahkemesi üye aday adayı 36 ismi belirledi. Bu 36 aday içerinde Kocaeli Barosu Başkanı Cumhur Arıkan da bulunuyor.


TBB, başvuru ve ekli belgelerinin TBB Başkanlık Divanınca incelenmesi sonucu belirlenen ve şartları adaylık için uygun olan 36 avukatın isimlerini, TBB`nin internet sitesinde yayımlandı. TBB`nin aday adaylarının isimleri şöyle:
 “Hasan Akbay, Celal Mümtaz Akıncı, Kemal Akkurt, Mehmet Emin Aktar, Ayhan Akyiğit, Mehmet Cumhur Arıkan, Şakir Balcı, Cemil Can, Ayhan Candan, Adil Demir, Ali Dilber, Dilek Doğu, İlker Hasan Duman, Şefika Ekizoğlu, Mehmet Şirin Erdoğan, Ahmet Ergin, İbrahim Gazioğlu, Ahmet Sümer Germen, Metin Gezmişoğlu, Mine Gizbili, Zeki Hacıibrahimoğlu, Sadullah Kara, Elvan Kayadeniz, Mustafa Celil Kayıket, Celal Köseoğlu, Muzaffer Mavuk, Vacit Öktem, Ali Sarıgül, Atilla Saver, Sait Sever, Hüryaşar Ziyaettin Sezer, Gani Engin Ulusoy, Güran Yahyaoğlu, Mehmet İbrahim Yalçın, Abdulkerim Yenil ve Necdet Yıldırım.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ