KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
ÇYDD’den 14 öğrenciye burs
ÇYDD’den 14 öğrenciye burs
Güncel
08 Ekim 2009 Perşembe 15:00
  • 951
  • 2

ÇYDD’den 14 öğrenciye burs

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 14 kız öğrenciye 8 ay boyunca aylık 75 TL burs verecek

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2004 yılında başlatılan ''Her kızımız bir yıldız'' projesi kapsamında teknik meslek lisesi öğrencisi 14 kıza 8 ay boyunca aylık 75 TL burs verecek. ÇYDD İzmit Şube Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, “Sakın erken yaşta evlenmeyin. Her yaşta evlenilir, ama her yaşta eğitim alınamaz. Okuyun, yazın, Türkiye'ye yararlı bir genç olun. Atatürk'ün çocukları olduğunuzu ispatlayın'' diyerek burs alan öğrencilerin üniversiteyi kazanmaları halinde burslarının devam edeceğini belirtti.
 

BURS ALAN ÖĞRENCİLER
Öte yandan öğrencilere Mercedes-Benz'in gönderdiği çantalar da hediye edildi. Çantaları alan öğrenciler Müstecaplıoğlu'na teşekkür etti. Burs alan öğrencilerin isimleri şunlar: Merve Emel Bozacı, İmren Demir, Arzu Yakupoğlu, Sevde Gül Çelik, Gönül Sinem Dikici, Dilan Gidiş, Eda Erdur, İpek Güvener, Fatma Yeniaras, Hatice Tan, Hilal Özcan, Sibel Can, Yasemin Demirtaş, Neslihan Merttürk.
 

HEPSİ BİR YILDIZ
''Her kızımız bir yıldız'' projesinin amacını çalışkan, kısa sürede meslek sahibi olan, ilköğretim okulu mezunu kız öğrencileri mesleki eğitime teşvik etmek olarak açıklayan Müstecaplıoğlu, “Mercedes-Benz, kız çocuklarının eğitime katılımını arttırmak ve eğitimde kız-erkek eşitliğine katkı sunmak amacıyla öncelikle teknik meslek lisesi öğrencilerine burs vererek, burslu kızlarımıza staj olanağı sağlayarak ve mezuniyetten sonra başarılı olanları istihdam ederek genç kızlarımızın teknik mesleklerde söz sahibi olmalarını sağlayacak” diye konuştu.
Onur ÇELİK
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ