KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
ÇYDD’liler, ‘Kandıra Gecesi’nde buluştu
ÇYDD’liler, ‘Kandıra  Gecesi’nde buluştu
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 12:46
  • 1363
  • 0

ÇYDD’liler, ‘Kandıra Gecesi’nde buluştu

ÇYDD Kandıra Şubesi tarafından düzenlenen Kandıra Gecesi önceki akşam KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kandıra'ya özgü tatların yer aldığı gecede, konuklar unutulmaz saatler geçirdi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kandıra Şubesi`nin geleneksel olarak düzenlediği Kandıra Gecesi önceki akşam gerçekleştirildi. KYÖD Sosyal Tesisleri`nde düzenlenen gecenin ev sahipliğini ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren ile yönetim kurulu üyeleri; İpek Sümer, Lütfiye Karahan, Nermin Polat, Aliye Aylagöz ve Şule Akarsu yaptı. Geceye CHP eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan, EDP İl Başkanı Keramettin Gençtürk, Kandıra eski Belediye Başkanı Mustafa Öğren ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 

SAYLAN`IN İZİNDEYİZ
Salona girişte konuklara, dernek yönetimi tarafından gözleme ikram edildi. Kandıra'da bulunan organik tarım çiftliğinde yetişen ürünler de konuklara dağıtıldı. Kandıra'ya ezgi türkülerin seslendirildiği gecede ilk sözü alan Deren, “Merhum genel başkanımız Türkan Saylan'ın ruhunun aramızda olduğundan eminiz. Biz onun izinden gideceğiz. Burs vermeye devam ediyoruz. Kardelenlerimizi eğitmeye devam ediyoruz” dedi.

 

 

 

ATATÜRK`Ü SİLEMEZLER
Okullara Atatürk köşesi yapmak istediklerini söyleyen Deren “Bu akşam sizlere ikram ettiğimiz yöresel yemekleri o kardelenlerimizin anneleri yaptı. Bu akşam Atatürk köşesi bulunmayan okullara köşe yapmak için Atatürk rozetleri satacağız. Kimse Atatürk'ü bizlere unutturamayacak. Bize destek olan ve buraya gelenlere sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Konuşmanın ardından dernek üyeleri ve konuklar, unutulmaz bir gece geçirdi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ