KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Bingo’da feci ÖLÜM
Bingo’da feci ÖLÜM
Polis-Adliye
11 Nisan 2010 Pazar 18:34
  • 8476
  • 3

Bingo’da feci ÖLÜM

Yeniköy’de bulunan Hayat Kimya Fabrikası’nın ek binasında çalışan bir işçi, vincin sepetiyle çelik konstrüksiyon arasına sıkışarak feci şekilde can verdi

Yeniköy`de kurulu bulunan Hayat Kimya Fabrikası`nın ek bina inşaatında sabah üzücü bir olay meydana geldi. İddialara göre olay şu şekilde gelişti: Sapanca`da oturan Tahsin-Sevim Akşan çiftinin 6 çocuğundan biri olan Hakan Akşan(29), yaklaşık bir buçuk ay önce Kınat firmasına bağlı olarak Hayat Kimya`nın ek bina inşaatında vinç operatörü olarak çalışmaya başladı. Taşeron işçi Hakan Akşan dün de her zamanki gibi iş yerine gelerek çalışmaya başladı.

ÇARPTI VE SIKIŞTI
Yerden yaklaşık 25 metre yükseklikte vincin sepetinde çalışan talihsiz işçi, iddialara göre vincin stop düğmesi takıldığı için yukarısında bulunan çelik konstrüksiyona feci şekilde çarptı. Çarpmanın etkisiyle kumandayı da düşüren Hakan Akşan sepet ile çelik konstrüksiyon arasında feci şekilde sıkıştı. Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı ekipler kısa sürede olay yerine ulaşsa da talihsiz işçiye ulaşmak kolay olmadı.

İKİ SAAT UĞRAŞTILAR
Merdivenli özel araçla yukarıya çıkan ekipler, vincin sepetine binemedikleri için kaza geçiren işçiye ulaşamadı. Sonunda işçinin beline iple bağlayan itfaiye ekipleri, yaklaşık iki saat süren çabanın ardından demirin üzerinden işçiyi çekerek kendi merdivenlerine aldı ve talihsiz işçinin cansız bedenini aşağıya indirdi. Bekar olduğu öğrenilen Hakan Akşan`ın bugün Sapanca`da toprağa verileceği belirtildi.

SIKIŞARAK CAN VERDİ
Hayat Kimya`nın ek bina inşaatında vinç operatörü olarak çalışan Hakan Akşan`ın içinde bulunduğu demir sepet önce çelik konstrüksiyona çarptı, ardından talihsiz işçi sepet ile çelik konstrüksiyon arasına sıkışarak can verdi. Olay yerine gelen ekipler, genç işçiyi bulunduğu yerden indirebilmek için iki saat boyunca uğraştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ