KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Darıcalı hacılar yemekte buluştu
Darıcalı hacılar yemekte buluştu
Güncel
29 Aralık 2012 Cumartesi 12:57
  • 1223
  • 0

Darıcalı hacılar yemekte buluştu

Darıca Belediyesi, hac vazifesini tamamlayan Darıcalı hacıları düzenlediği yemekli organizasyonla bir araya getirdi

Darıca Belediyesi, her yıl gelenekselleştirdiği organizasyonla ilçedeki hac farizasını yerine getiren Darıcalı bay ve bayan hacıları Bayramoğlu Yelkenkaya Otel`de verdiği yemekte buluşturdu. Darıca Müftülüğü'ne bağlı ilahi grubunun okuduğu ilahiler ve getirdiği salavatlar eşliğinde yenilen yemeğin ardından yemek duası okunurken protokol üyeleri de birer selamlama konuşması yaptı.

 
YOĞUN KATILIM
Yemeğe; Kocaeli AKP Milletvekili Ali Okur ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun yanı sıra Darıca Kaymakamı Osman Ateş, ilçe emniyet müdürü Süleyman Kaçmaz, Darıca AKP İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçede görev yapan bazı imamlar ve bay ve bayan hacılar ile yakınları katıldı. 
 
ÖRNEK PROJE
Böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “İlçemizdeki hac farizasını yerine getiren bütün hacılarımızı evlerinde tek tek ziyaret edip kendilerini kutladık. Bu ziyaretlerimizin ardından düzenlediğimiz yemeğe katılımlarınız bizleri onurlandırmıştır” dedi. 
 
TEMENNİ EDİYORUM
“Kutsal topraklardan aldığınız feyzi ve bereketi aileniz, sevdikleriniz ve çevrenizdeki insanlarla birlikte en iyi şekilde paylaşmanızı temenni ediyorum” ifadelerini kullanan başkan Karabacak, “Yaklaşık bir aydır hepinizin evinize konuk olduk, bizleri en iyi şekilde ağırlayıp güzel anılarınızı bizlerle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
KABUL OLSUN
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise programa katılan hacıları tebrik ederek, hac ibadetinin niteliklerinden bahsetti. Haccın anlatılamayacak kadar güzel bir ibadet olduğunu kaydeden Karaosmanoğlu, bu hissin ancak yaşanarak öğrenileceğinin de altını çizdi. Karaosmanoğlu`nun ardından son olarak sözü Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur aldı. Öncelikle protokolü selamlayan Okur, hacıların ibadetlerinin makbul olması temennisinde bulundu. 
 
ÖNEMİNE DEĞİNDİ
Geçen yıl düzenlenen hacı yemeğine de katıldığını ve geçen seneye oranla hacıların yaş ortalamasının düştüğünü gözlemlediğini ifade eden Okur, önümüzdeki yıllarda da aynı güzel tabloların yaşanması dileğinde bulundu. Başkanlar ve milletvekilleriyle birlikte Kocaeli`nin her köşesine hizmet götürmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydeden Okur, belediyelerin asli görevlerinin dışında bu tür sosyal etkinliklerle de insanlara hizmet etmesinin önemine değindi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri yemeğe katılan hacılara günün anısına bir tablo hediye etti. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ