KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de imar sıkı denetimde
Körfez’de imar sıkı denetimde
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:21
  • 0

Körfez’de imar sıkı denetimde

Körfez Belediyesi, yapı denetim kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek imar ve yapı konusunda yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini tartıştı

Körfez Belediyesi, yapı denetim kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Belediyenin meclis salonunda gerçekleştirilen ve belediye başkan vekili Selattin Kabadayıoğlu`nun başkanlık ettiği toplantıya; Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Yüksel Özdemir, imar müdürlüğü görevlileri ile yapı denetim kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

EK ÖNLEMLER BELİRLENDİ
Toplantıda söz alan yapı denetim kuruluşlarının temsilcileri Körfez`de daha kaliteli ve imara uygun bir yapılaşmanın olması için belediye tarafından yapılan uyarıları dikkate alarak daha duyarlı hareket edeceklerini ifade etti. İnşaat yapan, yaptıran tüm vatandaşların mağdur olmamaları için kendilerine büyük görevler düştüğünün vurgulandığı toplantıda alınması gereken ek önlemler belirlendi.

SORUMLULUKLARIMIZ VAR
Toplantıyla ilgili başkan vekili Selahattin Kabadayıoğlu şöyle konuştu; “Asrın felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 deprem felaketini hep birlikte yaşadık. Depremlerin kaçınılmaz gerçekler olduğunu unutmadan sağlıklı yapıların inşaası için tedbirler almak durumundayız. Halkımızın mal ve can güvenliğini doğrudan etkileyen yapılarla ilgili olarak vatandaşlarımıza karşı çok önemli sorumluluklarımız var.

YASAL İŞLEMLER YAPILACAK
Mevzuatlara ve projesine uygun olmayan yapılara, kaçak veya ruhsatsız inşaatların yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bu kapsamda Körfez Belediyesi olarak gerekli olan tedbirlerimizi aldık. Yapı kontrol ekiplerimiz, ilçe sınırlarımızda denetim yaparak inşaatların her aşamasında etkin kontroller yapıyor.  Uygunsuz yapılara anında müdahale edilerek, sorumlular hakkında yasal işlemler yapılacak” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ