KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
AKP’ye oy vermeyeceğiz
AKP’ye oy vermeyeceğiz
Siyaset
06 Nisan 2010 Salı 18:12
  • 2396
  • 38

AKP’ye oy vermeyeceğiz

Bundan önceki iki genel seçimde de AKP’ye oy verdiklerini söyleyen Mustafa Can, artık AKP’nin mağdur rollerine inanmayacaklarını ve onlara oy vermeyeceklerini söyledi

SP İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı ilçe binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde konuşan İzmit ilçe başkanı Mustafa Can, hafta sonu genel başkan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen eğitim toplantılarının başarıyla tamamlandığını ifade etti. Can, “Eğitim toplantılarının ardından gündemdeki konularla ilgili daha da bilgi sahibi olduk. Ayrıca geçtiğimiz hafta sonu esnaf ziyaretleri yaptık. Bu ziyaretlerde ilk oarak Kuruçeşme`de bulunduk. Bundan sonra her hafta cumartesi günleri düzenli olarak belirlenen yerlerde esnaf ziyaretlerimizi yapacağız. Bu ziyaretler bizlere çok faydalı olacak” dedi.
 

KURUÇEŞME ATIL DURUMDA
Kuruçeşme gezisi hakkında değerlendirmeler de yapan Can konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ülkemizde genel politika noktasında vatandaşlarımızın ekonomik sıkıntıda olduğu gözlemledik. Bizler çok az konuşurken, hep vatandaşlarımızın sorunlarını dinledik. Emeklisi, işçisi, esnafı işsizlik nedeniyle psikolojik olarak bunalmış. Neredeyse çökmüş durumdalar. Hükümetin dış politikalardaki yanlış tutumları ve sürekli karar değiştirmeleri de vatandaşlar tarafından beğenilmiyor. Ayrıca gördük ki Kuruçeşme`de belediyenin kapanmasından sonra hizmet alımı tamamen durmuş. Adeta kaderine terk edilmiş durumda. Biz belediyelerin kapanmasını bu nedenle yanlış bulmuştuk. Ne yazık ki şimdi haklı çıktık, keşke çıkmasaydık.”
 

PARTİLERİN ANAYASASI OLMAZ
Saadet Partisi`nin AKP`ye oy verdiğini söyleyen vatandaşlara da seslenen Can “İki seçimde de AKP`ye oy verdik. Ama artık asla AKP`ye oy vermeyeceğiz. Çünkü kendileri seçimlere yakın zamanlarda bir şey bulup mağdur rolü oynuyorlar, oy alıyorlar. Artık onlara inanmayacağız. Anayasa taslak metninde de muhalefet, iktidar ve meclisteki AKP arasındaki kısır döngü devam ediyor. Siyasi partilerin anayasası olmaz. Bir anayasa taslağı hazırlanır, ardından bu anayasa hukukçuların, siyasilerin, sivil toplum örgütlerinin ortak değerlendirmesinin ardından vatandaşların düşüncelerine sunulmalıdır. Zaten şuan ki anayasamızda 84 madde dün de, bugün de değişmiş. Biz anayasanın sandıkta madde madde oylanmasını istemiştik, ancak kabul edilmedi. Bizler bütün vatandaşların çoğunluğunun oyunu alan bir anayasa bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ