KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Demir attık yalnızlığa
Demir attık yalnızlığa
Güncel
21 Kasım 2009 Cumartesi 12:24
  • 5430
  • 2

Demir attık yalnızlığa

Ordu maçı yeni bir sayfa açılması için bir ümitti. 73. dakikada Sukaj’ın golüne engel olamadı. Samsun deplasmanda Erciyes’i 5-1 mağlup etti. Kocaelispor puan sıralamasının dibine çakıldı

Baskı gol getirmedi
Orduspor maçı Kocaelispor için hayati önem taşıyordu. Şansızlıklar doğalgazın kesilmesiyle başladı. Ordu maçına moralsiz hazırlanan yeşil siyahlı ekibimiz konsantre olamamanın faturasını üç puan ile ödedi. Süleyman Abay`ın yönettiği müsabakanın ilk yarısında baskılı olan, gol arayan Kocaelispor`du. Ancak beklenen gol bir türlü gelmedi.


Akaminko kırmızı kart gördü

Karşılaşmanın ikinci yarısında ağırlaşan zeminde kıran kırana mücadeleler sergilendi. 73. dakikada Orduspor aradığı golü Arnavut futbolcusu Sukaj ile buldu. Kalan dakikalarda Kocaelispor`un baskısı artarken, Serdar, Hamza ve Uğur Daşdemir faydalanamadı.  Son 14 dakikayı 10 kişi tamamlayan Orduspor maçı 1-0 kazandı.
 


 

 


MAÇTAN DAKİKALAR

MAÇ SONA ERDİ

Dk.90+1: Orduspor'da Müslük sarı kart gördü.


Dakika 90:
Kocaelispor'da Ensar, yerini Berkay Arslan'a bıraktı.


Dakika 89:
Serdar ceza alanı içinde uygun konumdaki Uğur Daşdemir'e uzun pas verdi. Kaleci Fevzi ile karşı karşıya kalan Uğur etkisiz şut çekti.


Dakika 78: Serdar Topraktepe girdiği ikili mücadele sonrası maçın hakeminin devam kararını beğenmeyince yardımcı hakeme itirazda bulundu. Bunun üzerine sarı kart ile cezalandırıldı.


Dakika 78:
Kocaelispor'da Gökhan Meral yerini Ahmet'e bıraktı.


Dk.76:  Hamza'da sarı kart gördü


Dakika 75: Akamindo, Hamza'ya pozisyon sırasında tehlikeli bir hareket yaptı. Maçın hakemi ikinci sarı karttan kırmızı kart gören Akamingo takımını 10kişi bıraktı.


Dakika 75:
Kaleyi tam karşıdan gören bir yerden Sukaj serbest vuruş kullandı. Direk kaleyi düşünen Sukaj'ın şutu az farkla dışarı çıktı.


Dakika 73:
Orduspor'da Sukaj, kaleci Metin ile karşı karşıya kaldı. Sert vuruşunda top ağlarla buluştu ve Orduspor 1-0 öne geçti.


Dakika 68:
Onur orta alana yakın bir yerden serbest vuruş kullandı. Yüksekten bir orta açan Onur'un topunda Kaleci Fevzi zorlanmadan topu kontrol etti.


Dakika 62:
Orduspor'da İrfan, yerini Alaattin'e bıraktı


Dakika 53: Ordusporlu Hakan Macit rakibine yaptığı müdahale nedeni ile sarı kart gördü.


Dakika 51:
Orduspor'da Mehmet Ayaz Kocaelispor savunmasını geçerek kaleci Metin ile karşı karşıya kaldı. Metin mutlak gol pozisyonunu önledi.
 

İKİNCİ YARI BAŞLADI


İLK YARI SONA ERDİ

Maçın hakemi 2 dakika uzatma verdi.


Dakika 44:
Orduspor'da Murat sarı kart gördü.

 


Dakika 37: Topa eliyle müdehale ettiği gerekçesi ile  Kocaelispor'da Mehmet Öztonga sarı kart gördü


Dakika 35:
Rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrası ayak bileğinden sakatlanan Kocaelisporlu Yunus İlgen oyuna devam edemedi ve yerini Anıl'a bıraktı.
 

Dakika 26: Orduspor'da Akaminko rakibine yaptığı sert hareket nedeni ile sarı kart gördü.


Dakika 25:
Ceza alanı içinde Serdar kafası ile topu Gökhan Meral'e indirdi. Uygun konumda kaleci ile karşı karşıya kalan Gökhan'ın şutunda top kalecide kaldı


Dakika 22:
Sağ kanattan Kocaelispor Serdar Topraktepe ile serbest vuruş kullandı. Serdar topu ceza alanına doğru ortaladı. Orduspor savunması tehlikeyi uzaklaştırdı.


Dakika 20:
Onur sol kanattan uzun bir orta açtı. Arka direkte uygun olan Uğur Daşdemir topu dışarı gönderdi.


Dakika 18:
Orduspor'da İrfan sol kanattan serbest vuruş kullandı. İrfan topu ceza alanı içine doğru ortaladı, topu Metin rahat bir şekilde kontrol etti.


Dakika 15:
Ceza alanı dışından Serdar Topraktepe serbest vuruş kullandı. Kaleye şut çeken Serdar'ın topu kalecide kaldı


Dakika 13:
Hamza taç atışında Serdar Topraktepe'ye pas verdi. Serdar, ikili mücadele sonunda Hamza'ya tekrar topu aktardı. İçeri orta açan Hamza'nın topu kalecide kaldı
 

Dakika 12: Hamza sağ kanatta Onur'a pasını aktardı. Ceza alanı içerisine uygun pozisyonda ortalayan Onur'un topunda Ordusporlu savunma araya girdi ve tehlikeyi uzaklaştırdı.


Dakika 9:
Orduspor'da Giray kaleye dik bir şekilde tehlikeli ilerlerken araya Cem Sinan girdi ve topu orta alana doğru göndererek tehlikeyi uzaklaştırdı.


Dakika 7:
Kocaelispor'da Metin 'in büyük hatasında Ordusporlu Rıza Şentürk top ile buluştu. Uygun pozisyonda Rıza topu auta attı


Dakika 6:
Hüsamettin sol kanattan tehlikeli bir pozisyon oluşturdu. İçeri orta denemesinde top Cem Sinan'ın engeline takıldı ve kornere çıktı.


Dakika 1:
Kocaelispor'da Hamza maçın henüz başında sol kanattan atağa kalktı. Hamza içeri kötü orta açınca araya Orduspor savunması girdi ve tehlikeyi uzaklaştırdı.
 

Karşılaşmaya Orduspor başladı

MAÇ BAŞLADI

 

KADROLAR

ORDUSPOR
17 Fevzi
4 Hakan
5 Fatih
7 Mehmet Ayaz
15 J. Akaminko
20 Müslüm
21 Günay
48 İrfan
3 Hüsamettin
10 Murat
14 Emrah.
 

KOCAELİSPOR
87 Metin
5 Cem Sinan
6 Bilal
18 Onur
33 Harun
55 Yunus
66 Uğur
86 Hamza
91 Gökhan
41 Serdar

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ