KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ferhan Şensoy, görevi Sarıbay’dan aldı
Ferhan Şensoy,  görevi Sarıbay’dan aldı
Siyaset
01 Nisan 2010 Perşembe 12:19
  • 3912
  • 8

Ferhan Şensoy, görevi Sarıbay’dan aldı

CHP’de artık yeni dönem başladı. Değişimden yana kararını veren delegenin göreve getirdiği il başkanı Ferhan Şensoy, mazbatasını aldıktan sonra görevi Cengiz Sarıbay’dan devraldı

CHP`de yeni dönem resmen başladı.  Geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP İl Kongresi`nde mevcut il başkanı ve başkan adayı rakibi Cengiz Sarıbay`a 63 oy fark atarak il başkanı seçilen Ferhan Şensoy, sabah önce İzmit birinci ilçe seçim kurulunda mazbatasını aldıktan sonra yürüyerek il binasına geldi ve il başkanlığı görevini eski başkan Cengiz Sarıbay`dan resmen devraldı. Ferhan Şensoy il binasında düzenlenen devir teslim törenine eşi Neşe Şensoy, büyük oğlu Barış Şenso`u da getirdi, küçük oğlu Ulaş Şensoy İstanbul`da olduğu için törene katılamadı.
 

ÖNCE MAZBATA
CHP`nin yeni il başkanı Ferhan Şensoy, yönetim kurulu üyeleriyle sabah İzmit İlçe binasında toplandı daha sonra yürüyerek Adliye Sarayı`ndaki İzmit birinci ilçe siçem kuruluna gitti. Seçim kurulu başkanı Kocaeli 5. İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Nusret Sefa Tamer`in elinde mazbatasını aldı. Şensoy ve beraberindeki yönetim kurulu ve partililer daha sonra yürüyerek hep beraber il binasına geldi.
 

SARIBAY KARŞILADI
Şensoy, mazbatasını aldıktan sonra yönetim kurulu ve kendisini destekleyen bazı partililerle birlikte yürüyerek il binasına geldi. Eski il başkanı Cengiz Sarıbay, Şensoy`u makam odasının giriş kapısında karşıladı. Son derece samimi ve hoşgörü tablosunun hakim olduğu karşılama töreninde Sarıbay, konuklarına çay ikram etti. Makam odasında bir süre dinlenen, sohbet eden Şensoy ve Sarıbay daha sonra toplantı odasına geçerek görev devir teslim törenini gerçekleştirdiler.
 

YENİ YÜZLER
Devir teslim törenine partililer büyük ilgi gösterdi. Katılım fazla olunca il binasında zaman zaman izdiham yaşandı. Törene katılan partililerin çok önemli bölümü yıllardır partiye uğramayan, bir şekilde partiden küsüp gidenlerden oluşması dikkat çekti. Törendeki en tanıdık yüz Şensoy`a destek veren Fikret Toker ve Rıdvan Alkan`dı. CHP`de istenen değişimin ilk görüntüsü de böylece ortaya konulmuş oldu.
 

SİRMEN KATILMADI
İl kongresi öncesinde aday olup olmayacağı çok tartışılan, sonradan adaylıktan vazgeçen  ve başkan adyı Cengiz Sarıbay`a destek veren Sefa Sirmen, milletvekili Hikmet Erenkaya, Necdet Çetinak, Alpaslan Seymen ve tanıdık bir çok partili kü devir teslim törenine katılmamaları dikkat çekti.
 

BİRBİRLERİNE ÇİÇEK SUNDULAR
İl binası toplantı salonunda yapılan devir teslim törenine birbirlerine karşılıklı jest yapan eski ve yeni başkanlar birbirlerine çiçek sundu. Yeni il başkanı Ferhan Şensoy`a çiçek veren Sarıbay, “CHP il başkanlığını çok emin ellere teslim etmenin gururunu yaşıyorum” diyerek Şensoy`a bir kez daha güvendiğini göstermesi salonda bulunanlarca uzun süre alkışlandı.
 

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
Sarıbay`a çiçek veren Şensoy`da yaptığı konuşmasında sürecin geride kaldığını, artık dışa dönük çalışmanın başlayacağını belirterek, “ de kalmıştır. Kaybeden yoktur, partimiz kazanmıştır. Bu partinin her bireyi asla ezdirilmeyecek, rencide edilmeyecektir, dışlanmayacak.  Bu partinin çatısı altında birlikte çalışacağız” dedi.
 

İLK TOPLANTISINI YAPTI
CHP İl Başkanlığı görevini devralan yeni il başkanı Ferhan Şensoy ilk toplantısını törenden sonra ilçe başkanlarıyla yaptı. Körfeç ve Kartepe ilçe başkanlarının katılmadığı toplantıda il kadın kolu üyelerinin odasında yapılan toplantıda Şensoy, ilçe başkanlarına birlikte çalışacaklarını, hiç kimsenin mahcubiyet yaşamaması gerektiğini, geçmişi geride bırakıp yen yeni bir çalışma modeliyle halkın karşısına çıkacaklarını söylediği öğrenildi.
 

ŞERSOY, İSTİFAYI KABUL ETMEDİ
İl binasında  yapılan devir teslim töreninden sonra çok önemli bir gelişme yaşandı.  Törenden sonra istifa dilekçesini yaşan ve yönetim kuruluna imzalatan İl Kadın Kolu Başkanı Hamiyet Göksu, dilekçeyi daha sonra yeni il başkanı Ferhan Şensoy`a götürdü. Şensoy, Göksu`ya “Kesinlikle istifanızı kabul etmiyorum ve sizin ve ekibinizle birlikte çalışmaktan onur duyacağım. İstifanızı kabul etmiyorum” diyerek geri çevirdi. Göksu ve yönetimi ise göreve devam kararı aldı. Şensoy, kadın kolları yönetimiyle aldığı devam kararından sonra İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Ercan ve yönetim kurulu üyeleriyle de devam kararı verdi…
 

GÖREV BÖLÜMÜ YAPILDI
CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy başkanlık koltuğuna oturur oturmaz hızlı başladı. Törenden hemen sonra yeni il yönetim kurulu üyeleriyle il binasında yaptığı ilk toplantıda görev bölümünü de tamamladı. Şensoy, kendisinden sonra ikinci isim olarak emekli öğretmen Cihat Altınyuva`yı il sekreterliğine, Fehmi Timur`u il saymanlığına ve Mecit Ünal`ı ise il eğitim sekreterliğine getirdi. Reyhan Akbaş, Murat Aksu, Kıymet Ayan, Tuba Aydın, Orhan Dönmez, Musa Kazım Ejderoğlu, Lütfü İlhan, Mehmet Karakuş, Ertan Kayıkçı, Mehmet Ü. Küçükkaya, Nazmi Küçükosmanoğlu, Erdin Onat, Mehmet Solakoğlu, Selvi Turcan, Celal Yaşar, Selahattin Yazıcıoğlu, Turgut Yıldız ise il yönetim kurul üyeleri olarak görev yapacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ