KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Deniz manzaralı kültür merkezi
Deniz manzaralı kültür merkezi
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 14:19
  • 1345
  • 1

Deniz manzaralı kültür merkezi

Büyükşehir’in Karamürsel Altınkemer Sahili’nde inşa ettiği deniz manzaralı kültür merkezinde sona gelindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin Karamürsel Altınkemer`de inşa ettiği kültür merkezinde son çalışmalar yapılıyor. Mavi Bayraklı Altınkemer Plajı`nın yanında yükselen kültür merkezi tamamlandığında farklı bir mimari örneği gösterecek. Kaba inşaatı izolasyon ve yalıtım uygulamaları ile salon kısmındaki çelik işleri devam eden bina, hizmete girdiğinde bölgedeki sosyal ve kültürel etkinliklerin merkezi olacak.

 
DENİZ MANZARALI
Kültür merkezi farklı mimarisiyle küçük bir sarayı andırıyor. Roma Dönemi mimari özelliklerini taşıyacak olan kültür merkezinin sahile bakan yüzündeki terasıyla bu özelliği vurgulayacak. Geniş kullanım alanlarıyla dikkati çeken bina, ferah bir çalışma ortamı sunacak. Genel inşası tamamlanan binanın arka kısmında genişçe bir teras bulunuyor. Bu teras kent ve deniz manzarasıyla kültür merkezine hoş bir hava katıyor.
 
3 BİN METREKARE
Bölgedeki halkın düğün, seminer gibi kültürel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak olan kültür merkezinin yapımı hızla devam ediyor. 3 bin metrekare kullanım alanına sahip olacak kültür merkezinde, 224 kişilik çok amaçlı kapalı, 192 kişilik de açık düğün salonu yer alacak. Bin 754 metrekare alan üzerine kurulan kültür merkezi bodrum, zemin ve bir kattan oluşuyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ