KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Denizciliği sevdirecek kurs
Denizciliği sevdirecek kurs
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 10:24
  • 927
  • 0

Denizciliği sevdirecek kurs

Gölcük Belediyesi’nin destekleriyle açılan Gemi Maketçiliği kursu, boş zamanlarını değerlendirmek isteyenlere farklı bir hobi olurken kursiyerlere denizciliği de sevdirecek

Gölcük Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi`nde Gemi Maketçiliği kursu verilmeye başlandı. Kurs hakkında bilgi veren branş öğretmeni Arsun Karakurt, “Öncelikle bu güzel ve teşvik edici kursun açılmasına gerekli onayı veren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş`e ve kursun belediye bünyesinde yapılmasına yardımcı olan eğitim kültür müdürü İbrahim Özkalaycı`ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

 
HAFTADA İKİ GÜN
Ekim ayı itibariyle başlayan Gemi Maketçiliği kursunda 25 kişinin eğitim aldığını söyleyen Karakurt, kursların çarşamba günü saat 18.00-21.00 ile cuma günü 15.30 - 19.00 saatleri arasında gerçekleştiğini söyledi. Karakurt; “Maket kursumuzda amacımız gelenlere denizciliği sevdirmek ve bakış açılarını denize yönlendirmek. Bizim kurslarımız hobi amaçlıdır” dedi. 
 
SERGİ AÇILACAK
Maketlerin üzerinde sanki gerçek bir gemi yapılıyormuş gibi çalışıldığını söyleyen Karakurt şu ifadelere yer verdi: “Her geminin tarihe mal olmuş eserlerden ve ölçekli yüzer modellerden oluşması en büyük özelliğidir. Atölyemiz tezgahlar olarak her türlü mükemmel imkana sahiptir. Bu kursumuz haziran başına kadar devam edecek ve donanma kenti olan ilçemizde yıl sonunda da bir sergi açılacak.”
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ