KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Derince Araştırma’da hemşireye dayak!
Derince Araştırma’da hemşireye dayak!
Güncel
25 Aralık 2012 Salı 17:23
  • 6932
  • 31

Derince Araştırma’da hemşireye dayak!

Derince eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Müşahede servisinde çalışan hemşire ve güvenlik görevlisi, hasta yakınları tarafından darp edildi

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Müşahede servisinde çalışan hemşire ve güvenlik görevlisi, hasta yakınları tarafından feci şekilde darp edildi. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan, Kamu Hastaneleri Birliği Kocaeli Genel Sekreteri Hasan Aydınlık, “Ne yazık ki, toplum içinde şiddeti alışkanlık haline getirmiş hastalıklı kişilikler her yerde karşımıza çıkmakta. Canla, başla ve azimle çalışan kardeşlerimizin bu şekilde saldırıya maruz kalmış olmasından derin üzüntü duymaktayız” dedi.


TAKİPÇİSİYİZ

Hasta yakını tarafından darp edilen ve acil tıp teknisyeni olduğu öğrenilen Esra Uzun ile özel güvenlik görevlisi Ahmet Nuri Özcan`ın saldırıya uğramasını kınayan Aydınlık, “Adli mercilere iletilen konunun takipçisi olacağız. Sağlık alanında şiddetin dilinin hakim olmasına müsaade etmemeye kararlıyız. Sağlık kurumlarında her zaman ve zeminde sevgi ve saygının dilinin hakim olması için geçmişten bugüne Sağlık Bakanlığı`nın aldığı tedbirleri geliştirerek sürdüreceğiz” dedi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ