KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Derince Araştırma’ya yenidoğan servisi
Derince Araştırma’ya yenidoğan servisi
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 15:11
  • 1496
  • 0

Derince Araştırma’ya yenidoğan servisi

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm bebeklere gerekli desteği sağlamak için yenidoğan yoğun bakım ünitesi açıldı

Yenidoğan yoğun bakım ünitesini aralık ayı itibariyle hizmete açan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamak için modern tıbbi donanıma sahip bir yoğun bakım ünitesi oluşturdu. İçinde süt çocuğu servisi de bulunan ünite, Uz. Dr. Fatih Kılıçbay yönetiminde deneyimli hemşire kadrosuyla birlikte 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

 
KLİNİK DESTEKLİ
İçinde 6 adet kuvöz, solunum cihazları, hasta başı takip monitörleri, fototerapi cihazı, tünel fototerapi ve açık yatak bulunan ünitede; prematüre bebeklerin bakımı ile surfaktan tedavisi, fototerapi, kan değişimi, neonatal sepsis, NEK, mekonyum aspirasyonu, solunum yetmezliği tedavileri yapılıyor. Çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk gastroenterolojisi ve çocuk cerrahisi kliniklerinden destek alan ünitede, tedavi gören bebeklerin anne ve babasıyla da sürekli iletişim halinde olunarak gereken bilgi veriliyor.
 
YATAK SAYISI ARTTI
Hastane yöneticisi Doç. Dr. Zekeriya İlçe konuyla ilgili açıklamasında; “2010 yılı başlarında yoğun bakım ünitelerimizdeki aktif yatak sayısı 23 iken yenidoğan yoğun bakım ünitesinin de hizmet vermeye başlamasıyla birlikte 2012 yılı sonunda: 6 yataklı 3. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 9 yataklı 3. Basamak Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi, 9 yataklı 3. Basamak ve 6 yataklı 2. Basamak Dahili Yoğun Bakım Ünitesi, 6 yataklı 3. Basamak Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi, 6 yataklı 3. Basamak KVC Yoğun Bakım Ünitesi, 8 yataklı 2. Basamak Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, Yanık Merkezinde ise 9 yatak olmak üzere toplam 59`a ulaşmıştır” dedi. 
 
ONLİNE HİZMET UYGULANACAK
Hastanenin yenidoğan yoğun bakımın açılmasıyla bölgenin tüm yoğun bakım birimleri mevcut ve en fazla yatak sayısıyla hizmet veren hastanesi konumuna ulaştı. Ayrıca yetkililer, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi`nde yakında başlayacak olan online yoğun bakım hizmetinin diğer yoğun bakım ünitelerinde olduğu gibi yeni doğan yoğun bakım ünitesinde de uygulanacağı bilgisini verdi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ