KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Derince Belediyesi büyük bir aile
Derince Belediyesi büyük bir aile
Güncel
25 Aralık 2011 Pazar 10:51
  • 946
  • 0

Derince Belediyesi büyük bir aile

Derince Belediyesi çalışanları, geleneksel hale getirdikleri yılsonu personel yemeğinde bir araya gelerek stres attı. Gecede büyük bir aile olduklarını bir kez daha ispatlayan çalışanlar, Başkan Alemdar’ın yaptığı konuşmayla morallerini ikiye katladı

Haberin fotoğrafları için TIKLAYIN

 

 

ÇALIŞANLAR GECEYE YOĞUN KATILIM SAĞLADI
Derince Belediyesi`nin yılsonunun gelmesi nedeniyle düzenlediği kaynaşma gecesinde, belediye çalışanları bir araya geldi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde gerçekleşen geceye Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Derince Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Balcı, Osman Ergin, Adnan Pala, Hizmet-İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy, sendika yetkilileri, belediye birim müdürleri ile Çenesuyu A.Ş çalışanları da dahil olmak züere, belediye personeli yoğun ilgi gösterdi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nin tamamen dolduğu kaynaşma yemeğinde ilk olarak, belediye çalışanlarının daha iyi hizmet üretebilmeleri için yapılan değişikliklerin yer aldığı bir slayt gösterisi sunularak Başkan Alemdar`a teşekkür edildi.

 

 

SENDİKA`DAN BAŞKAN ALEMDAR`A TEŞEKKÜR
Slayt gösterisinin ardından ilk konuşmayı yapan Hizmet İş Sendikası 1 No`lu Şube Mali Sekreteri Mustafa Polat, Başkan Alemdar`ın kendilerine verdiği tüm sözleri bugüne kadar yerine getirdiğini belirterek “Başkanımız 2009 yılında seçim öncesi bazı sözler vermişti ve göreve gelir gelmez hemen verdiği sözleri yerine getirdi. İlk olarak 657 TL alan temizlik işçilerinin maaşına hemen 300 er lira zam yaptı. Müteahhit personelimizi daha rahat bir ortamda çalışmalarına imkan sağladı. Kendisinin belediye başkanlığı dönemi bizim için çok önemlidir” dedi. Hizmet-İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy ise konuşmasında, Derince Belediyesi`nin son 2 yıldır büyük bir değişim yaşadığını belirterek özelikle sosyal anlamda yaşanan değişikliklerin diğer belediyelere de örnek olması temennisinde bulundu.

 

 


“SENDİKAL GÖRÜŞMELERDE ARTIK SONA GELİNDİ”
Kürsüye son olarak çıkan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ise alkışlar arasında yaptığı konuşmada, salonun dolu olmasından ve belediye personelinin büyük bir aile resmini yansıtmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Kadrolu işçilerle yapılan sendikal görüşmelerde artık son aşamaya geldiklerini belirten Başkan Alemdar, “Bugün sosyal haklar anlamında hiçbir işçimizin alacağı yok. Sözleşmeyi 1 Ocak`da imzalayacağımızı düşünüyorum. Şunu söyleyebilirim 2010 yılında yapılan sözleşmeden daha iyi bir sözleşme olacak.” diyerek çalışanlara müjdeli haberi verdi.

 

 


“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Derince`nin artık çevresiyle, temizliğiyle, park ve bahçeleriyle çok güzel bir noktaya geldiğini söyleyen Başkan Alemdar, “Derince birçok manada iyi bir noktaya taşındı. Bunu bende gururla görüyorum. İyiyiz, iyi bir noktadayız, hedefimiz daha iyi olmak. Çalışanlarımıza bu noktada verdikleri emekler nedeniyle teşekkür ediyorum. Biz Derince Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında öncü olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların sona ermesinin ardından çalışanlar tarafından hazırlanan üzerinde Başkan Alemdar`ın resminin bulunduğu sürpriz pasta kesildi. Muharrem Ersan, Nimet Uçar ve Elif Birinci, Elçin Müzik`in öncülüğünde seslendirdiği şarkılarla belediye çalışanlarını geç saatlere kadar eğlendirdi.


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ