KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Derince Belediyesi’nden eğitime destek
Derince Belediyesi’nden eğitime destek
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 09:47
  • 1613
  • 0

Derince Belediyesi’nden eğitime destek

Derince Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren aile ve çocuk danışmanlığı birimi, hizmet alanına okulları da ekleyerek eğitime destek vermeye başladı

Sosyal projelerle ön plana çıkan ve yaklaşık bir buçuk yıldır Derince Belediyesi`nin bünyesinde hizmet veren aile ve çocuk danışmanlığı birimi, hizmet ağını genişleterek çalışmalarını sürdürüyor ve eğitime destek veriyor. Merkezde görev yapan davranış bilimleri ve kişisel gelişim uzmanı Betül Araz Pir, Dumlupınar Mahallesi`nde bulunan Derince Belediyesi Aile ve Çocuk Danışmanlığı Merkezi`ne gelerek ya da telefonla ulaşarak destek almak isteyen vatandaşlara çocuk terapisi, ergen terapisi, aile ve eş-çift terapileri veriyor. 

 
OYUN TERAPİ ODASI
Aile ve çocuk danışmanlığı merkezinde ayrıca çocuklar için ‘Oyunla terapi odası` düzenlenerek, terapiye gelen çocukların oyuncak seçimi, seçmiş olduğu oyuncakla kurduğu oyun ve oynarken sergilediği davranışlar gözlemleniyor. Yapılan gözlemlerin ardından aileyle ortak bir çalışma alanı belirleniyor. Derinceli vatandaşlara destek olmaya devam eden ve geçtiğimiz yıl ilçe müftülüğüne bağlı 39 Kur`an Kursu`nda 2 bin kişiyi bilinçlendiren birim, bu sene de ilçe milli eğitim müdürlüğü ile ortaklaşa çalışıyor. 
 
TEŞEKKÜR ETTİLER
İlçe milli eğitim müdrülüğü ile yapılan resmi görüşmeler sonunda Derince`de bulunan okulların anasınıfı velileri bilgilendirilmeye devam ediliyor.Aile ve çocuk danışmanlığı merkezi, son olarak Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlkokulu`nda bir seminer düzenledi. Ailenin merkezinde kimin olması gerektiği, aile toplantılarının önemi, kardeşler arası diyalog, iletişim teknikleri ve etkin dinlemeyi konu alan ‘Çocuk ile iletişim` adlı seminerle aileler bilinçlendirildi. Okulun öğretmenleri ve aileler, eğitime yönelik katkıları nedeniyle Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar`a teşekkür etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ