KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Derince işçilerine yeni yıl hediyesi
Derince işçilerine yeni yıl hediyesi
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 08:42
  • 2287
  • 11

Derince işçilerine yeni yıl hediyesi

Hizmet-İş Sendikası, yeni yıl öncesinde Derince Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzaladı. İşçilerin yevmiyelerinde yüzde 16’ya varan artış oldu

Hizmet-İş Sendikası ile Derince Belediyesi`ni temsilen Yerel-Sen arasında yılbaşı öncesi toplu iş sözleşmesi imzalandı. Derince Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı binasında düzenlenen imza törenine katılan başkan Aziz Alemdar, yapılan yüzde 16`lık zammı ve diğer haklarda yapılan iyileştirmeleri işçiler adına çok olumlu bulduğunu söyledi.
 

EĞİTİM YARDIMI
Sözleşmeye göre yeni yıl itibariyle 136 işçinin yevmiyelerinde 10`ar TL artış yapılırken, en düşük yevmiye 69,25 TL ve en yüksek yevmiye ise 77,86 TL oldu. Bunun yanı sıra eğitim yardımı, okul öncesi öğrencileri için 150 TL olarak belirlendi. İlköğretim tahsil yardımına yüzde 90 zam yapılarak, 105 TL`den 200 TL`ye yükseltildi. Lise tahsili için yardım yüzde 42`lik artışla 262,50 TL`den 350 TL`ye, üniversite tahsili yardımı yüzde 92`lik artışla 525 TL`den bin TL`ye çıkarıldı.
 

MANTIKLI İYİLEŞTİRME
İmzalanan toplu iş sözleşmesinde ilk yıl için yüzde 16.10 maaş artışı alan işçiler, 2. yılda yüzde 2.10 artış alarak ortalama yüzde 20 zam almış oldu. Alemdar, “Kocaeli`de diğer ilçe belediyelerinde böyle bir zam yapılmaz. Bu konuda iddialıyım. Hizmet-İş`in bizden istediği tüm şartları kabul etmemekle birlikte, işçinin alın terinin karşılığını verebileceğimiz ve mantıklı, altında kalkabileceğimiz iyileştirmeleri yaptık” dedi.
 

SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ
Zam yaptıktan sonra maaş ödememe gibi bir durum yaşanmaması için üzerinde titizlikle çalışıldıktan sonra oranlara karar verildiğine dikkat çeken Alemdar, “Umarım işçilerimiz bu paralarını hayırlısıyla yerler. Maaşlarının karşılığını verebilecek şekilde çalışacaklarına inandığımız işçi kardeşlerimizin, verdiğimiz sözlerin arkasında duracağımızı bilmelerini isterim” diye konuştu.
 

ÇİFTE MUTLULUK
Hizmet-İş Sendikası 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy, “Bugün çifte mutluluk yaşadık. Bunlardan ilki Karamürsel Belediyesi`nde daha önce bulunan sözde sendikanın kaldırttığı ikramiyeyi yeniden faaliyete soktuk. İkincisi ise Derince Belediyesi`ndeki işçi kardeşlerimizin durumlarında yapılabilecek en iyi iyileştirilmelerin yapılması oldu. Geçen seferki sözleşmede yapılan iyileştirilmelerin 2 katı bu sözleşmede yapıldı. Başkan Aziz Alemdar`a buradan tüm işçiler ve sendikam adına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ