KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de Cumhuriyet töreninde ödül yağdı
Derince’de Cumhuriyet töreninde ödül yağdı
Güncel
30 Ekim 2010 Cumartesi 12:42
  • 1434
  • 0

Derince’de Cumhuriyet töreninde ödül yağdı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Derince’de düzenlenen törende şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında derceye girenlere ödülleri verildi

Derince`de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri ilçe protokolünün tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Ali Kocatürk ve Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, etkinliğe katılan herkesin bayramını tek tek kutladı.  Kutlamalar Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu`nun Salonu`nda devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan törende kaymakam Cengiz Cantürk günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 

ŞİİRLER OKUNDU
Cantürk`ün konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu. Merkez Bankası Anadolu Lisesi`nden Meliha Alan, “87.Yıl” şiirini okurken; Derince Anadolu Lisesi`nde Büşranur Tetik “Türkiyem Türkiyem” ve Fatih İlköğretim Okulu`nda Yazgül Ata “Atatürk Kurtuluş Savaşı`nda” adlı şiirleri okudu. Kutlama programında Çakabey İlköğretim Okulu Halkoyunları Ekibi`nin ‘Anadolu Ateşi` adlı gösterileri ile Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu Folklor Ekibinin Muş Yöresi`ne ait oyunları büyük ilgi gördü.
 

TÜRKÜLER SÖYLENDİ
Programda ayrıca Seka Çocuk Dostları Lisesi`nden Meryem Başer “Su sızıyor sızıyor”, Cumhuriyet İlköğretim Okulu`ndan Vildan Baydur “Dido”, Merkez Bankası Anadolu Lisesi`nden Rümeysa Erbay “Burçak tarlası” ve Merkez Bankası Anadolu Lisesi`nden Selenay Akyol “Taşa çaldım” adlı türküleri seslendirdi. Okunan şiirlerden etkilenen katılımcılar halkoyunları gösterilerini zevkle izledi. Daha sonra söylenen türkülere eşlik eden katlımcılar cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.
 

ÖDÜLLER VERİLDİ
Ödül töreniyle devam eden programda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle okullarda düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında ve Cumhuriyet Koşusu`nda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. İlçe genelinde yapılan yarışmalarda birinciliği elde eden öğrencilere madalya ve hediyelerini Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, ikincilere Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Ali Kocatürk, üçüncülere de Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ