KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de toplanan ilaçlarla milli servete 85 bin TL katkı
Derince’de toplanan ilaçlarla milli servete 85 bin TL katkı
Güncel
17 Aralık 2009 Perşembe 13:23
  • 760
  • 0

Derince’de toplanan ilaçlarla milli servete 85 bin TL katkı

Derince Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen ilaç toplama kampanyasıyla, milli servete 85 bin TL katkı sağlandı. Kullanım tarihi geçmeyen ilaçlarını atmayan duyarlı vatandaşlar arasında yapılan çekilişte isimleri çıkan 22 kişi, ödüllerini aldı

Derince Belediyesi, Çenesuyu A.Ş., Kipa AVM Aile Kulübü, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sağlık Grup Başkanlığı ile bağlı sağlık ocaklarının ortaklaşa düzenledikleri ilaç toplama kampanyasının talihlileri geçen hafta noter huzurunda belirlenmişti. Kampanya kapsamında 1 Eylül- 30 Kasım tarihleri arası bin 485 kişi, 74 bin 250 tablet ilaçla kampanyaya destek verip çekilişe katıldı. Çekilişle belirlenen 22 kişi hediyelerini Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar`ın elinden aldı.
 

HEDİYE ÖNEMLİ DEĞİL
Milli ekonomiye yaklaşık 85 bin TL katkı sağlanan kampanyada hediyelerini almaya gelen vatandaşlar, başkan Alemdar`la sohbet etme imkanı da buldu. Ekmek kızartma makinesi kazanan Ayşe Dikiş, kampanyadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Alemdar`a “Böyle bir kampanya başlattığınız için teşekkür ederim. İlaçları götürdüğüm zaman benim için hediyeler önemli değildi; güzel olan ilaçların değerlendirilmesiydi. Değerlendiğine de inanıyorum. Çekiliş yapılacağını unutmuştum. Hediye de çıkınca sürpriz oldu. Halkın bilinçlenmesi için bu tür kampanyaları lütfen devam ettirin” dedi.
 

BELLİ PERİYOTLARLA DEVAM EDECEK
Kampanyanın büyük takdir ve ilgi gördüğünü vurgulayan Alemdar, belli periyotlarla kampanyayı tekrarlayacaklarını kaydederek, “Sanayici ve iş adamlarımızı da kampanyaya dahil ederek hediye adedini arttırmayı planlıyoruz. Halkımız, bu kampanyada olduğu gibi yapılan her şeyin bir tarafında bulunmalı. Böylece toplum olarak tasarruf ve çevreye duyarlılık anlamında çok yol alırız” dedi. LCD televizyon kazanan Halil İbrahim Aşçı isimli vatandaş ise yeni evli olduğunu ve LCD televizyonu olmadığını belirterek şunları söyledi: “TV ünitesi almıştım. İlaç kampanyasında LCD TV olduğunu gördüm. TV almadım, bekledim. Çıktığı için mutluyum. Örnek bir kampanya düzenleyen belediyemize teşekkür ederim” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ